„Poslední dva zápasy jsme odehráli relativně slušně. Jen jsme nebyli dost efektivní. Jeden či dva góly v duelu na výhru prostě nestačí,“ poznamenal brněnský zadák Ivan Baranka.

Brňané přitom minulý rok zakončili parádně. V posledních třech zápasech nasázeli sedmnáct gólů. Na tuto produktivitu ale zatím nenavázali. „Pozitivní alespoň je, že se do šancí dostáváme,“ řekl Baranka.

Hráči Komety se vyslovili jasně proti uzavření extraligy:
Ve středu se v extraligových klubech konalo referendum o tom, zda hráči jsou proti, nebo pro uzavření hokejové nejvyšší soutěže. V Kometě Brno hlasovali všichni proti. „Na stole ležel papír, kde jsme měli hlasovat. Všichni jsme se shodli, že jsme proti. Byla to otázka sekundy,“ líčil brněnský bek Ivan Baranka, který se proti zakonzervovaní ligy dost vyhranil. „Jsem zastáncem toho, že pokud jsou před sezonou nastolená určitá pravidla, tak se v rozehraném ročníku nemají měnit,“ uvedl.

Kromě ofenzivní nemohoucnosti museli brněnští trenéři řešit složení defenzivy. Postrádali totiž Ondřeje Němce a také Tomáše Bartejsa. Jejich pozice zastali Jan Mlčák a Lukáš Forman. „Museli jsme improvizovat, ale kluci se osvědčili. Moc branek jsme nedostali,“ liboval si asistent kouče Kamil Pokorný.

Slova chvály měl také Baranka, jenž nastupoval v páru s teprve osmnáctiletým Mlčákem. „Podal takový výkon, že jsem vůbec nemusel přemýšlet nad tím, abych byl extra opatrný a dával na něj pozor. Hrál úplně v pohodě a já se soustředil na sebe,“ líčil slovenský bek.

Nasazovaní mladých hráčů kvituje. „Je třeba si uvědomit, že kluci zkušenosti nezískají jinak než hraním. Čím víc se zapojí do seniorského hokeje, tím dřív se zlepší,“ zmínil Baranka.

Mladá krev na ledě je vždy vítaným prvkem. Navíc funguje v symbióze se zkušenými spoluhráči. Jen je potřeba dopřát prostor nadaným hráčům. „Důvěru jsem cítil a děkuji za ni,“ pronesl po duelu se Zlínem devatenáctiletý forvard Vojtěch Střondala.

Ten kvůli nemoci v pátek nenaskočí. Vrací se alespoň Němec, Bartejs a především Martin Erat. „Celý týden s námi trénoval a měl by nastoupit,“ prozradil Pokorný.

Erat nastoupil jen v duelu se Spartou. V Brně si od jeho návratu slibují pozvednutí produktivity.