„Gólman kolikrát ani nevěděl, kde má puk. Makali jsme, ale bohužel jsem nedali branky. Nemáme se však za co stydět," povídal osmatřicetiletý útočník, jenž se po lehčím zranění vrátil do sestavy.

Jak zhodnotíte utkání?

Měli jsme dobrý vstup a dali první gól. Myslím si, že první dvě třetiny jsme tlačili, měli jsme šance, ale neproměnili je. Olomouc hrála obranářský hokej na brejky. Za první třetinu měla zhruba tři střely. Makali jsme, ale bohužel jsme nedali góly a hosté tady loupili.

Co vám chybělo, abyste přidali další branky?

Byly tam situace, kdy puk skákal po brankové čáře. Neodráželo se to k nám tak, jak jsme potřebovali. Gólman kolikrát ani nevěděl, kde má puk. Měli jsme i samostatný únik, bohužel.

Jaká je nyní nálada v kabině, když se nedaří jako na začátku sezony?

Nálada je normální. Byli jsme nahecovaní. Všichni kluci na ledě makali. Nebyl problém, že jsme se nesnažili. Prostě to nevyšlo. Jde asi o třetí domácí porážku. To se stane. Nemáme se za co stydět. Za mě dobrý zápas.

Chyběla nějaká nadstavba, třeba v podobě lepší koncovky, když jste bojovali?

Samozřejmě, když jsme dostali třetí gól, hrálo se nám těžko. Olomouc to zavřela ve středním pásmu. Snažili jsme se, ale takový je prostě hokej. Jedeme dál, potrénujeme a chceme vyhrát v pátek se Zlínem.

Čtyři z pěti zápasů jste prohráli a šestý Hradec Králové na vás ztrácí se třemi zápasy k dobru šest bodů. Byl v kabině nějaký proslov?

Máme zraněné hráče a nevidím to zase tak černě. Pořád jsme v dobrém tabulkovém postavení. Je potřeba pracovat.

Chybí v podobných utkáních zranění Martin Erat a Martin Zaťovič?

Chybí, ale máme i další hráče v týmu. Jsme trochu polámaní i v obraně. (do zápasu nezasáhl Jozef Kováčik – pozn. red.) Nedá se nic dělat. Přijde to na každé mužstvo a musíme se se situací popasovat. V tomto utkání každý hráč makal na sto procent.