V pikantním souboji s pražskou Spartou. „Jsme předběžně domluvení, že nastoupí. Pokud budou po zdravotní stránce v pořádku, počítám s nimi. Ani jeden z nich ale v úterý v Lize mistrů stoprocentně nenaskočí,“ uvedl majitel a kouč Komety v jedné osobě Libor Zábranský pro klubový web

Ještě minulý týden přitom Kometa ohledně prvních startů hvězd mlžila. „Myslím, že start Erata se blíží, v prosinci ho určitě uvidíme. Je s námi v kabině a s týmem trénuje na ledě. Co se týče Plekance, tak k tomu bych se zatím nerad vyjadřoval, jeho účast se bude řešit ze dne na den,“ prozradil asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

Pro zvětšení klikněte.S příchodem dvou ostřílených borců musí trenéři Komety rozklíčovat otázku složení útočných formací. „Pokud nastoupí Plekanec a Erat spolu, tak si přeji, aby u sebe měli našeho nejmladšího útočníka. Předávali mu své zkušenosti a vychovávali ho, tak jak jsme to v minulosti dokázali s Martinem Nečasem,“ nastínil Zábranský.

O roztrhnutí první ofenzivní formace ve složení Peter Mueller, Petr Holík a Martin Zaťovič v Kometě neuvažují. Proto se zcela jistě dá předpokládat, že Erat s Plekancem povedou druhou lajnu a podle slov Zábranského s někým mladým. Nabízí se Karel Plášek mladší, který v aktuálním ročníku dostává hodně prostoru.

Třetí formaci může vést Jan Hruška, který sice nezažívá povedenou sezonu, ale souhra s Alexandrem Malletem a Radimem Zohornou vypadala v nedávných duelech slibně. „Hraje se mi s nimi super a doufám, že to bude pokračovat,“ přál si brněnský útočník Hruška.

Poslední lajnu patrně obstará trojice tvrďáků Bedřich Köhler, Leoš Čermák a Martin Dočekal. V Kometě se taky musí připravit na variantu bez Plekance, který má v Brně pouze střídavé starty.