Erat s Plekancem v první třetině zrežírovali gólový moment pro Karla Pláška mladšího a v druhé části si vystačili sami. „Tak ostříleným klukům vůbec nevadí, že spolu naskočili poprvé. Jsou natolik ošlehaní a na tyhle věci zvyklí. Trénink samozřejmě nenahradí utkání. Jeden dva duely nerozehranost může být znát, ale jestli jsou fyzicky připravení, tak o ně nemám vůbec obavy,“ sdělil Petr Ton, televizní komentátor.

Erat si připsal proti Spartě dva body za dvě nahrávky a Plekanec vsítil gól a jednou asistoval. „Vytvářeli jsme si šance, hráli jsme na puku a souhra byla dobrá. Bude to jen a jen lepší,“ přesvědčoval Erat.

První zápas Erata a Plekance za Kometu
- Martin Erat
Odehraný čas: 17.17 minut
Počet střídání: 26
Body: 2 (0 gólů + 2 asistence)
Účast na ledě +/-: +2
Střely na branku: 2

- Tomáš Plekanec
Odehraný čas: 17.59 minut
Počet střídání: 26
Body: 2 (1 gól + 1 asistence)
Účast na ledě +/-: +2
Střely na branku: 2

Že spolu nastoupili poprvé za brněnský celek, nešlo na ledě vůbec znát. „Souhru s Martinem jsem si užil. Po dvou třech letech, kdy jsem v NHL plnil hodně defenzivní roli, jsem prožil příjemnou změnu. Doufám, že se chemie ještě zlepší, začneme vyhrávat a učiníme fanoušky šťastné,“ přál si Plekanec.

Oba jsou zvyklí vyhrávat, bodovat a sbírat úspěchy. Proto spolu komunikovali před každým vhazováním, aby chemii co nejrychleji dostali na nejvyšší úroveň. „Šlo o normální věci, které se řeší před buly. Ještě jsme neměli dost času vše natrénovat, ale jsme natolik zkušení hráči, že když si něco řekneme, teorii zvládneme vyzkoušet i prakticky. Někdy to vyjde a jindy ne. Je potřeba, aby každý věděl, co má plnit,“ vysvětloval Plekanec vzájemné konverzace.

Skvěle k nim do lajny zapadl Plášek mladší. „Kája je výborný hokejista. Když na sobě zapracuje, má všechny předpoklady prosadit se v NHL,“ glosoval zkušený Plekanec o nadaném hokejistovi, kterého má společně s Eratem vychovat.

Další zápas v dresu Komety Plekanec zapíše společně s Eratem už v neděli od půl čtvrté odpoledne. Tentokrát v moravském derby na zlínském ledě.