Rozhodl o vítězství především úvod utkání?
Vždycky je příjemné, když dáme první gól a rychle druhý. Soupeř znervózní, samozřejmě ví o tom, že jsme vedli 2:0 na zápasy, což mu určitě taky nepřidalo. Potom už byla hra z naší strany trochu poklidnější.

Čím jste Vítkovice zaskočili?
Začali jsme dobře, měli jsme dobrý pohyb, snažili jsme se cpát puky do brány, z čehož plynulo několik dorážek a z jedné z nich padl první gól. To nás uklidnilo, soupeře naopak víc znervóznělo. Potom Vítkovice udělaly nějaké fauly, ani nevím, jestli jsme dali gól z přesilovky… Vlastně ten čtvrtý. Utkání nám vyšlo, jak jsme si představovali.

Zdály se vám Vítkovice po čtvrtém gólu přejeté?
Jejich hráči se snažili hodně dohrávat, řekli jsme se, že musíme dávat puky rychle od hokejky, aby každý měl čas se na souboj připravit. To se povedlo, nikdo se nezranil, což bylo důležité. Myslím, že jsme si to docela zkušeně pohlídali, dobrý bod do série.

Dostávali jste hodně prostoru i na dorážky…
Možná byli nervózní, možná jim nešly nohy jako nám. Těžko říct, jsme rádi, že se nám povedlo, co jsme chtěli. Soupeř se teď musí bát, že ho čeká poslední zápas.

Loni jste proti Spartě také vedli 3:0 na zápasy. Je play-off zatím podobné?
Určitě dobrý začátek, z venku jsme přivezli dvě vítězství, což je vždycky super. Soupeře to dostává pod určitý tlak a teď se stav série asi trochu projevil, že byl takový nervózní a začátek mu utekl. Vím, že to loni bylo 3:0 a doufám, že se to bude opakovat jako přes kopírák.

Mohou být Vítkovice ve stejné situaci, že budou mít čtvrtý zápas taky v hlavě?
Když prohráváte 0:3 na zápasy, v hlavách to být musí. Neznám nikoho, kdo by nepřemýšlel nad tím, že může být brzy konec. Na naší straně je výhoda, ale poslední krok je hrozně těžký. I když je to 3:0, musíme hrát furt stejně.

Minulý rok v semifinále jste zase podobně Hradec Králové přehráli 8:0. Utkání se ve druhé polovině tak dohrávalo, další podobnost…
Jsem rád, že to skončilo 4:0. Podle mě je nejhorší vyhrát v play-off jeden zápas třeba 8:0. Protože druhý den je pak těžší se nastartovat, naopak soupeř jde do dalšího zápasu spíš ze zabezpečené obrany. Už kolikrát se mi v play-off stalo, že to není nic dobrého, takže jsem rád, že to dopadlo takto. Utkání se dohrálo v poklidu, vyhráli jsme, máme třetí vítězství.