Jenže Brňané letos v Praze na Spartu recept nenašli. Prohráli tam 2:3 a naposledy 19. února jednoznačně 0:4. Vzájemná bilance ze základní části pak hovoří 3:1 pro Spartu. „Musíme ustát prvotní tlak a může to dopadnout. Jak jsme třikrát v sezoně prohráli, můžeme teď čtyřikrát vyhrát. Sparta není neporazitelná,“ burcuje obránce Jozef Kováčik.

Pro zvětšení klikněte.

Kometa si vybojovala jistotu první šestky v předposledním duelu základní části. Sparta měla klidnější pozici i díky finiši po Vánocích. Liga mistrů, kterou zakončila až ve finále těsnou porážkou 3:4 v prodloužení proti švédské Frölundě, ji nakopla. Z pátého místa se vyšplhala na třetí. „Určitě je Sparta favorit i podle postavení v tabulce. K soupeři máme velký respekt. Bude to exkluzivní derby,“ prohlašuje asistent kouče Komety Petr Haken.

Brněnský tým může počítat s navrátilcem Zaťovičem i lednovou posilou ze Záhřebu Jakubem Krejčíkem. Kometa však stále postrádá beka Jana Štencla a kapitána Leoše Čermáka.

Sparta s Kometou po jejím návratu do extraligy v roce 2009 v předchozích dvou soubojích v play-off dvakrát neuspěla. Brňany nechce podcenit. „Jde proti nám jeden z největších favoritů na titul. Přestože se Kometa umístila po základní části na šestém místě, je to pořád tak. Postavení o ničem nerozhoduje,“ oponuje trenér Sparty Jiří Kalous, který prožije první play-off na lavičce Pražanů.

Triumf ve čtvrtfinále 4:2 na zápasy v roce 2012 a 4:3 o dva roky později v semifinále zažil Kováčik, tehdy Brno vyhrávalo v Holešovicích. „Těžko říct, jestli nám sedělo větší hřiště. Nehraje to roli, hodně se už změnilo. Člověka napadají všelijaké úvahy, že to dvakrát zvládl a zda postup vyjde i potřetí. Pevně věřím, že nám to půjde dobře i teď,“ usmívá se slovenský zadák.

Sparťané měli v základní části nejlepší přesilovky a v nich se opírali o nejproduktivnějšího hráče soutěže Lukáše Pecha. „Máme kompletní tým bez zraněných hráčů. Navíc jsou tu s námi další dvě lajny, ze kterých si můžeme vybrat hráče do základní sestavy v případě zdravotních problémů,“ těší Kalouse.

SOUBOJ RIVALŮ

První dva duely v O2 Areně: pondělí (dnes) a úterý v 18.30

Zápasy v DRFG Areně: pátek 18.00, sobota 17.00

Další termíny: 21., 23. a 25. března

Bilance v základní části:
Kometa – Sparta 6:2
Sparta – Kometa 3:2
Kometa – Sparta 2:5
Sparta – Kometa 4:0