„K první třetině není žádná omluva. Byl to totální propadák. Pak jsme dvě třetiny bojovali de facto o čest a jméno našeho klubu, abychom neodjeli s ještě větším přídělem," smutnil asistent kouče Komety Karel Beran.

Trenéři Komety sáhli před utkáním ke změnám. Chyběl útočník David Ostřížek. Do brněnské branky se postavil po deseti zápasech někdo jiný než Marek Čiliak.

Jeho náhradník Martin Falter však odchytal jen lehce přes patnáct minut. Brněnská defenziva od začátku duelu působila beznadějně a na střídačku Faltra posadila čtvrtá branka Miroslava Formana po přesné střele z mezikruží. „Měli jsme dobrý pohyb, často jsme stříleli, soupeře jsme prostě přehrávali," hodnotil spokojeně asistent trenéra Sparty Zdeněk Moták.

Sparťanští útočníci se dostávali do lehkých střeleckých pozic. Kanaďan Curtis Hamilton při třetím gólu skóroval po povedené kombinaci do prázdné branky, domácí kapitán Jaroslav Hlinka a forvard Michal Dragoun pak Čiliaka překonali střelou do odkryté branky.

Kometa se připomněla až ve druhé třetině za stavu 0:7. Centr čtvrtého útoku Martin Dočekal prostřelil domácího brankáře Jana Lukáše střelou mezi betony. „Změnili jsme bránění středního pásma, tolik přes nás nechodili," viděl Dočekal jediné pozitivum na vítězné druhé třetině po výsledku 2:1.

V třetí části opět dominovali domácí a přidali další dvě branky. „Trošičku nám uletěla prostřední dvacetiminutovka, ale v té třetí už jsme byli zase na koni a soupeře přehrávali," hlásil Moták.

Přestože v poměru střel Sparta předčila Kometu jen o čtyři rány, soupeři uštědřila debakl. „Musíme ten zápas zahodit za hlavu a připravovat se na další," nabádal Dočekal.

Kometa je v tabulce stále sedmá a v pátek ji prověří doma Pardubice, které přijedou do DRFG Areny s novým lodivodem Peterem Draisaitlem, který zamířil na východ Čech po angažmá v Hradci Králové.

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 9:3

Třetiny: 6:0, 1:2, 2:1. Branky a nahrávky: 4. Klimek (Netík, Buchtele), 12. Sabolič, 14. Hamilton (Klimek, Sabolič), 16. Forman (Kalina, Kumstát), 18. J. Hlinka (Forman), 19. Dragoun (Kudrna, Čajkovský), 24. Sabolič (Čajkovský, Hamilton), 46. Buchtele (J. Hlinka, Přibyl), 59. Forman (Kumstát) - 28. Dočekal (Štindl), 40. Špirko (Kuboš, V. Němec), 48. V. Němec (J. Káňa II, Špirko). Rozhodčí: Hradil, Horák - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 6:4. Využití: 3:2. Střely: 34:30. Hity: 23:11. Diváci: 7982.

Sparta: Lukáš - Eminger, Polášek, Čajkovský, Švrček, Hrbas, J. Mikuš, Kalina - Netík, Přibyl, Buchtele - Hamilton, Klimek, Sabolič - Forman, J. Hlinka, Kumstát - Martin Procházka, Dragoun, A. Kudrna. Trenéři: Jandač a Moták.

Kometa: Falter (16. Čiliak) - Kuboš, T. Kaberle, Kováčik, Malec, Trška, Koch, Štindl - Vondráček, Koreis, Burian - Špirko, V. Němec, J. Káňa II - P. Ton, J. Hruška, H. Zohorna - R. Zohorna, Dočekal, P. Mrázek. Trenéři: Hadamczik, K. Beran a Pokorný.