Při cestě do finále extraligy v roce 2012 Kometa vyřadila Plzeň 4:1 na zápasy, poté podlehla Pardubicím. „Pamatuju si, že hrál ještě Martin Straka (nynější majitel a kouč Plzně – pozn. red.). V týmech hráli úplně jiní kluci, utkání byla vyrovnaná. Tuto sérii taky očekávám vyrovnanou, bude o jednom dvou gólech. Obě mužstva budou dobře bránit,“ povídal Zohorna.

POTŘETÍ ZA ŠEST LET
Semifinále play-off 2012:
Kometa Brno – Plzeň 4:1 na zápasy (4:3, 1:0, 1:0, 2:3, 7:2) – H. Zohorna 0+1, Straka 1+2

Čtvrtfinále play-off 2014:
Kometa Brno – Plzeň 4:2 (4:1, 1:4, 1:2, 1:0, 3:2, 4:3 pp) – H. Zohorna 2+1 (vítězný gól v prodloužení šestého utkání), Straka 1+1
Zohorna letos proti Plzni:
4 zápasy – 1 gól + 2 asistence

V roce 2014 si opět pověsil na krk stříbro. Tehdy Kometa vyřadila Plzeň ve čtvrtfinále 4:2 na zápasy, o což se výrazně zasloužil Zohorna. „Vstřelil jsem v prodloužení vítězný gól na 4:3. Rád na něj vzpomínám. Tento gól řadím jako druhý nejdůležitější v kariéře. Loni se mi totiž povedlo skórovat proti Hradci Králové taky v prodloužení a šli jsme do finále,“ vzpomínal specialista na nastavené časy.

Před čtyřmi lety měla Zohornova branka další podtext. Straka po vyřazení ukončil kariéru. „Jak vzpomínám na Kometu? No, že jsem ji nikdy neudělal. Do třetice to snad dáme,“ řekla ikona plzeňského hokeje.

Z role hráče se v roce 2014 posunul do managementu klubu, zaujal pozici generálního manažera. „Tenkrát šla Kometa teprve nahoru a favorité jsme byli my. Přesto nás z play-off vyndala. U vyřazení byl ještě Tomáš Vlasák a Jirka Hanzlík, teď už členové realizačního týmu. Z hráčů jen Míra Indrák, tak to nemusí mančaft stresovat,“ smál se pětačtyřicetiletý kouč indiánů.