Do Brna si úřadující mistr přivezl vedení 2:0 na zápasy. „Ale pořád jsme v sérii jen v půlce cesty. Jak jsme říkali již dva roky předtím. Slavíme do dvanácti a s pokorou jdeme do dalšího duelu,“ krotil euforii zkušený brněnský bek Ondřej Němec.

BRNĚNSKÝ DOPING

V domácím hájemství se Kometa v pátek a v sobotu spolehne na doping od brněnského publika. „Máme fantastické diváky, atmosféra bude opět elektrizující, ale je důležité se soustředit na naši hru,“ upozornil brněnský asistent kouče Kamil Pokorný.

InfografikaHráči obhájce Masarykova poháru vědí, jak přistoupit ke klíčovým duelům. Z minulých let disponují nepřeberným množstvím zkušeností. „Musíme zůstat nohama na zemi. Stejně jako jsme vyhráli u nich, oni můžou u nás. Je důležité hrát jako v předešlých zápasech. Nenechat se ničím rozptýlit a předvádět náš hokej založený na bojovnosti týmu,“ líčil zadák Komety Jan Štencel.

Společně se spoluhráči nemají prakticky žádné důvody cokoli měnit. Hradec totiž zatím jen marně hledal cestu, jak odčarovat kouzlo Brna. „Druhý zápas jsme vyhráli 5:0, nechal bych vše stejné. Nevím, kdo byl, nebo nebyl dominantní. Jestli si někdo myslí, že Hradec hrál lépe, ať klidně hrál. Dva body jsou naše,“ poznamenal útočník Komety Jan Hruška.

Brňanům vyšlo vše, co chtěli. Střelecká produktivita, přesilovky, bránění oslabení a hlavně dvakrát vyhráli. Navíc vyrukovali s častější kadencí střídání. Cíl byl jasný. Mít na ledě vždy čerstvou pětku. Zbytečně se nepřetěžovat.

Při pohledu do statistik, konkrétně do průměrného odehraného času, lze vyčíst, že z útočníků Komety nestrávil na ledě ani v jednom utkání play-off nikdo víc než dvacet minut. Uskromnil se i Peter Mueller, jehož šichta v duelech základní části mnohdy čítala i pětadvacetiminutovou porci.

ROZČAROVÁNÍ V HRADCI

Třeba Hruška, který na úvod čtvrtfinále zdemoloval Hradec šesti body, má průměrný herní čas jen 12:26 minut, což je třetí nejmenší vytížení mezi forvardy Brna. „Vycházeli jsme z toho, že všichni se drželi stylu, který chceme hrát. Někdy jednotlivcům naskočí vyšší čas díky přesilovkám nebo oslabením. Po dvou zápasech je opravdu pozitivní, že nikdo není přetížený,“ uvedl Pokorný.

Zatímco na jihu Moravy panuje spokojenost, ale především pokora směrem k dalším zápasům, Východočeši si lámou hlavu, jak zvrátit vývoj série. Ta se pro ně nevyvíjí vůbec dobře. Navíc když prohrají i potřetí, jejich osud bude patrně zpečetěn. Na předčasnou dovolenou ale nechtějí.

Jenže jak na Kometu? To je rébus. Nátlaková hra, rychlostní typy hráčů, zběsilá střelba ani provokace nefungují. Alespoň v duelech hraných v Hradci Králové. „Utkání v Brně může vypadat jinak. Od nás se čeká aktivnější hra, ale musíme počkat, s čím přijede Hradec. Po dvou nezdarech se jen tak nedá,“ řekl Štencel.

Přinese třetí vzájemná bitva ve čtvrtfinálové řežbě extraligy mezi Kometou a Hradcem zvrat? Nebo Brňané zaklepou na brány semifinále? Odpověď napíše dnešní duel od sedmi hodin večer v DRFG Areně.