Svozil si v uplynulé sezoně připsal v české extralize ve 38 zápasech včetně play off tři body za gól a dvě asistence. V domácí nejvyšší soutěži působí druhou sezonu, na kontě v ní má celkem 79 zápasů a osm bodů (3+5).

Loni v listopadu si na turnaji Karjala v Helsinkách proti Rusku (0:3) odbyl premiéru v reprezentaci. Představil se i na přelomu kalendářního roku na mistrovství světa dvacítek v Edmontonu, v dubnu a květnu také na světovém šampionátu osmnáctek v americkém Friscu. Na obou turnajích zaznamenal shodně v pěti duelech jednu asistenci.

Český hokej neměl v pátečním prvním kole zástupce stejně jako v posledních dvou letech. Stejně jako loni v říjnu se draft uskutečnil virtuálně kvůli epidemii koronaviru ze sídla studií NHL Network v Secaucusu.

Barbora Krejčíková prožívá životní sezonu.
Tygr v životní formě. Krejčíková v Tokiu zabojuje o dvě medaile, los ale nepřál

V říjnu přišel na řadu jako první ve 2. kole na 48. pozici útočník Jan Myšák, po kterém sáhl Montreal. V roce 2019 ve Vancouveru si vybralo jako prvního Čecha Los Angeles na 87. místě brankáře Lukáše Paříka.

Před třemi roky byli už v prvním kole vybráni dva čeští útočníci - na šestém místě si Detroit zajistil Filipa Zadinu a na 16. pozici Colorado Martina Kauta. O rok dříve byli draftováni také dva útočníci už v úvodním kole: jako dvanáctku si vybrala Carolina Martina Nečase a na 21. místě New York Rangers Filipa Chytila.

Při draftu se dostalo na osm českých hokejistů, z toho i na dva brněnské hráče. Jakuba Brabence si ve čtvrtém kole na 102. pozici vybral Las Vegas, odchovanec Komety Jakub Kos přišel na řadu v šestém kole na 184. příčce, když na něj ukázala Florida.