„Postupně se žebříčky propadal a teď se zdá, že půjde na řadu v půlce nebo na konci druhého kola. Na začátku je hodně kvalitních beků,“ poznamenal televizní expert na NHL Roman Jedlička.

Svozil nadchnul českou hokejovou veřejnost, když si v sezoně 2019/2020 vydobyl v pouhých šestnácti letech místo v základní sestavě Komety.

V uplynulém koronavirovém ročníku se mu ale nedařilo dělat další zásadní pokroky. „Když jsem se bavil se skauty, říkali, že je zklamáním, že se o tolik neposunul. Taky ho vidělo málo očí, protože zahraniční skauti se sem nemohli dostat,“ podotkl Jedlička.

Michal Krištof je novou posilou Komety.
Slovenská enkláva sílí. Do Komety přichází reprezentant Krištof

V Kometě s ním ovšem za minulý ročník panovala spokojenost. „Můžeme být hrdí, jak sezonu zvládli naši mladí kluci, ať už to byli Radek Kučeřík, Filip Král nebo Standa Svozil. Tam vidíme budoucnost, i když samozřejmě existuje varianta, že nám utečou. Standa bude určitě draftovaný vysoko, “ pravil boss klubu Libor Zábranský.

Ačkoliv se hovořilo o přesunu Svozila do zámoří, zdá se, že i nadcházející sezonu odehraje v Kometě, na jejíž aktuální soupisce figuruje. Osmnáctiletý zadák je nyní s juniorskou reprezentací ve Finsku.

Přesun do zámoří naopak zřejmě čeká jiný prospekt z Komety, na který se dostane při letošním draftu. Útočník Jakub Brabenec v uplynulém ročníku pravidelně nastupoval za brněnský A tým. „Na draftu půjde asi ve třetím kole. Tam už tolik nehraje roli umístění,“ doplnil Jedlička.