Kometě se výsledkově v prosinci příliš nevede a na první Liberec už ztrácí sedm bodů. „Měli jsme uzavřený proslov v kabině bez trenérů. Řekli jsme si, že bychom se měli vrátit k tomu, co nám vycházelo na začátku základní části a nehonit si triko v jednotlivcích. Každý plní svou roli v týmu. Chceme změnit přístup a snad se to už proti Litvínovu projeví," doufal Němec před středečním duelem v Brně.

DOMA JE DOMA

Němec se svými spoluhráči sbírá letos body především v domácím prostředí. V tabulce domácích duelů Kometa vládne extralize. „Před našimi diváky se nám hrálo vždycky líp a letos se to jen potvrzuje. Doufám, že jim jejich podporu vrátíme dobrým výkonem," přál si technický centr.

Ke kvalitní hře nyní může přispět i v početní převaze, kde hraje v elitní formaci a kde je základ vyhrané buly. Úspěšnost buly se snaží zlepšit i Němec. Kometa zaujímá v této statistice poslední pozici v extralize se 47 procenty. „Úspěšnost je zkreslená. Trenér Pokorný za mnou přišel s tím, že Karlovy Vary mají třetí nejlepší buly v lize. Vyloženě jsme se na to soustředili. Vyhrál jsem deset buly, tři prohrál a ve statistikách bylo, že jsem vyhrál čtyři z jedenácti," říkal nevěřícně.

Podle něj Kometa kvalitu na buly má. „Leoš Čermák je velice dobrý, Martinovi Eratovi to taky klape. Těmto číslům nevěřím. Kromě vhazování mají statistici ještě asi spoustu dalších činností na zapisování a asi to nezvládají," dodal rodák z České Lípy.