O včerejším verdiktu disciplinární komise mezinárodní soutěže EBEL se Stloukal dověděl až od redaktora Deníku Rovnost. „Mám trest? O tom vůbec nevím," divil se jedenačtyřicetiletý stratég.

V nedělním zápase v Klagenfurtu už znojemskému kouči došla trpělivost. Po po-dle něj zmateném rozhodnutí a neuznání gólu sudí otálel s vysvětlováním. „To jsme po něm ale samozřejmě žádali. On pak nesmyslně prohlásil, že puk neviděl. Přitom celý stadion jej spatřil za brankovou čárou," vracel se k porážce 3:4 v prodloužení.

Trenérovi pak „ruply" nervy a do rozhodčího se pustil. „Jemu samotnému jsem neřekl ani slovo, natož sprosté. Vulgárně jsem označil jeho rozhodnutí," bránil se kouč.

„S tímto sudím mám problém celou dobu. Můžu zaručit, že tohle vám řekne jedenáct trenérů ze dvanácti. Nikomu nepřipískává, prostě na tu soutěž nemá," tvrdil.

Úroveň rozhodčích v soutěži už veřejně kritizovala také hvězda Buffala Sabres Thomas Vanek. Rakouský hokejista nyní obléká dres Grazu. „Lyle Seitz podle mě není člověk na správném místě. Má se vrátit zpátky do Kanady a učit pískat někde na Aljašce," nebránil se Stloukal ostrým slovům na adresu šéfa rozhodčích.

Kromě jednozápasové stopky pro trenéra má klub jako trest zaplatit i 1800 eur (necelých padesát tisíc korun). „Jsem si jistý, že to nezaplatíme. Nevím, jak to budeme řešit, ale sám prezident klubu Ohera odcházel ze zápasu hodně naštvaný," doplnil Stloukal.