Pro hosty měl duel ten nejhorší scénář. První pohroma – úvodní gól domácích. Už v první třetině se totiž za Chomutov prosadil elitní extraligový forvard Roman Červenka, který se z úhlu trefil nad rameno brněnského brankáře Marka Čiliaka. „Důležité pro nás bylo, že jsme se dostali do vedení, trochu jsme se uklidnili. Jinak jsme předvedli povedenější utkání než to první, kdy jsme byli nervóznější," povídal trenér Pirátů Vladimír Růžička.

Mírné zlepšení Komety ve druhé třetině dokázali domácí opět utlumit, když přišla druhá pohroma. Domácí forvard Peter Ölvecký po tlaku Brňanů ujel obraně a soupeře srazil psychicky dolů. „Viděl jsem, že Čiliak není u tyčky. Odrazil jsem mu to od betonu nebo od zadku. Naštěstí to tam padlo," usmíval se střelec.

To už bylo příliš i na brněnského kapitána Leoše Čermáka, jenž po druhé brance Chomutova rozštípl hokejku o vlastní branku. Následoval osobní desetiminutový trest. „Měli jsme spoustu šancí v přesilové hře. Motalo se to kolem soupeřovy branky a pak 
z takového brejku obdržíme branku. Prostě jsem si ulevil," hlesl Čermák. „Musíme se zkrotit, ale ono je to někdy složité. Měli jsme hodně vyloučených v obou zápasech," podotkl Pokorný.

S trenérskými kolegy v utkání nepřišel jen o Čermáka, ale i o centra druhé formace. Vojtěch Němec nedohrál duel po úderu loktem. „Uvidíme, co ukáže vyšetření. Tito dva centři nám pak chyběli, nebudeme si nic nalhávat. Zbytek mužstva se s tím ale popral dobře. Tomu tlaku však chyběl gól," tvrdil Pokorný.

Kometa je před třetím duelem série v krizové situaci a ve čtvrtek doma nemůže zaváhat. „V Pardubicích jsem říkal, že jsme byli v rakvi. Teď tam ještě nejsme, protože pokud bude mužstvo hrát tak zarputile, jako ve druhém duelu, tak s podporou diváků se můžeme zlepšit," prohlásil Pokorný. „Uděláme vše proto, aby se série vrátila do Chomutova," slíbil Čermák.

Piráti Chomutov – Kometa Brno 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Červenka (Ölvecký), 38. Ölvecký (Tomica). Rozhodčí: Šindler, Mrkva – Jelínek, Pešek.

Piráti Chomutov: Kristan (Strmeň) – Rutta, Skinner, J. Mrázek, Valach, Pereťjagin, Harant, Tejnor – Račuk, Červenka, Tomica – Vondrka, Růžička, Hřebejk – Květoň, Kämpf, Sklenář – Ölvecký, Kaše, Dušek

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kaberle, Kozák, Hanzlík, Kováčik, Malec, Trška, Kuboš – Dočekal, Čermák, Dostálek – Káňa, Němec, Špirko – Ostřížek, Hruška, H. Zohorna – R. Zohorna, Koreis, Dvořák – P. Mrázek