V domácí soutěži nasázel brněnský celek čtyřiašedesát branek ve čtyřiadvaceti duelech, což je průměr 2,67 gólu na zápas. V extralize až sedmá nejlepší bilance. „Šance si vytváříme, ale puky nekončí v síti. Musíme se tlačit víc do brány, přidat důraz v dorážkách. Dávat hnusné góly, protože ty k hokeji patří a všichni je potřebují, včetně nás,“ hledal recept brněnský bek Tomáš Bartejs, autor dvou přesných zásahů letos.

Naproti tomu v Lize mistrů procedila Kometa puk za záda gólmanů osmadvacetkrát v osmi utkáních, průměrně tedy sází 3,5 gólu na zápas. S takovou bilancí panuje spokojenost.

Proč se v extralize Brňané střelecky trápí a mezi evropskou smetánkou s dáváním branek nemají problém? Příčiny jsou nasnadě. V české nejvyšší soutěži se totiž hraje daleko defenzivnější hokej. Soupeři si uvědomují sílu Komety, mistra z posledních dvou let, a dokážou se vybičovat k heroickým výkonům. Gólové mizérii výrazně napomáhá střelecká impotence některých útočníků Brna.

O soupeři: Frölunda Indians
Odehrané zápasy ve švédské lize: 23
Bilance: 14 výher a 9 proher
Skóre: 56:50
Nejvíc bodů: Ryan Lasch – 23 zápasů – 22 bodů(7 gólů + 15 asistencí)
Zápasy v Lize mistrů: 8
Bilance: 5 výher, 1 remíza a 2 prohry
Skóre: 28:16
Nejvíc bodů v Lize mistrů: Ryan Lasch – 8 zápasů – 14 bodů (2 góly + 12 asistencí)

Na první zásah v aktuální ligové sezoně stále čekají Martin Dočekal, Radim Zohorna nebo Luboš Horký. Posledně jmenovaný přitom v Lize mistrů odehrál osm zápasů, ve kterých nastřádal sedm bodů za tři branky a čtyři asistence.

Vylepšit bilanci si může v úterý od šesti hodin večer proti Frölundě. Dvojnásobnému šampionovi Ligy mistrů, který se letos ohání kvalitní defenzivou. Doposud v osmi duelech na evropské scéně obdržel pouze šestnáct branek, což je průměr dva góly na zápas.

Kometa tak má před sebou velkou výzvu. „Čeká na nás kvalitní soupeř, který dvakrát vyhrál Ligu mistrů, má silný kádr a zároveň je ze švédské ligy, která patří k nejlepším soutěžím v Evropě se skvělou úrovní. Pro nás půjde o zajímavou konfrontaci,“ těšil se brněnský obránce Jan Štencel, jenž zaznamenal jedenáct bodů v této sezoně extraligy.

Náročný zápas vyhlíží i majitel a kouč Komety v jedné osobě Libor Zábranský. „Čeká na nás špičkový evropský tým. Jsme v očekávání, s čím soupeř přijede. Sledovali jsme s trenéry video, musíme se připravit co nejlépe,“ uvedl pro klubový web.

Nachystat se musí zejména na produktivního amerického útočníka Ryana Lasche, který letos zapsal v osmi startech v Lize mistrů čtrnáct bodů za dva góly a dvanáct asistencí.