Možná jí pomůže v pátek dvacet minut po šesté hodině večer, kdy Brňané doma vyzvou v 37. kole extraligy vedoucí tým tabulky Plzeň. „Pokud se vše legislativně vyřeší, bude Tomáš jeden z adeptů na sestavu pro utkání s Plzní,“ uvedl na klubovém webu majitel a kouč Komety Libor Zábranský. 

Svoboda odchází do Pardubic na hostování, které má trvat až do dubna 2019. Do Brna se přitom vrátil po dvou sezonách strávených v Plzni, odehrál 31 extraligových utkání, vstřelil šest gólů a na stejný počet nahrál. „Někdy si potřebujeme s hráčem férově říct, že nyní nebude mít moc prostoru na ledě. Není to nic dramatického a bohužel změny k hokeji patří,“ mínil čtyřiačtyřicetiletý Zábranský.

Třebíčský odchovanec Vondráček sice v šestatřiceti duelech za Pardubice zaznamenal pouze šest bodů, ale na rozdíl od Svobody, který je považován za střelce, o něm platí pověst bojovníka. „Jedná se o typologicky rozdílné hokejisty. Tomáš Svoboda jde do kvalitního klubu, což pro něj nemá být krok zpátky. Naopak Vondráček místní prostředí dobře zná a na návrat se těší,“ ujistil šéf Komety. 

Jeho slova potvrzuje i šestadvacetileté křídlo. „Prostředí je pořád stejné, nic se nezměnilo. Neznal jsem pouze Michala Barinku, s nímž jsem se už seznámil. Svoje staré místo v kabině nemám, sedí na něm Lukáš Nahodil, takže jsem nahradil Tomáše Svobodu,“ řekl Vondráček. 

O návratu do Komety se dozvěděl krátce po středečním duelu s Olomoucí. „Už jsem skoro opouštěl stadion, když mi zavolal agent, ať nikam nejezdím. Hned večer jsem se přesunul do Brna,“ povídal. 
Jihomoravané mají na přelomu roku fazonu, vyhráli čtyři poslední utkání a jsou pátí. Naopak první Plzeň z minulých pěti zápasů čtyřikrát padla. „Nechceme uhnout z cesty, která nám přinesla vítězství, a plánujeme doma zvítězit,“ burcoval asistent brněnského kouče Kamil Pokorný. 

Ve středu proti Vítkovicím nevstřelila Plzeň gól a prohrála 0:3. „Musíme na přesilovkách a střelbě celkově zapracovat, aby nám to začalo do branky zase padat,“ prohlásil plzeňský forvard Miroslav Indrák. 

Kometa a Plzeň v sezoně 2017/2018
KOMETA BRNO

Postavení v tabulce: 5. místo (60 bodů)
Forma z posledních pěti zápasů: 4 výhry, 1 prohra
Nejproduktivnější hráč: Martin Erat (35 zápasů, 8 gólů, 
25 asistencí, +2 v účasti na ledě)

ŠKODA PLZEŇ

Postavení v tabulce: 1. místo (75 bodů)
Forma z posledních pěti zápasů: 1 výhra, 4 prohry
Nejproduktivnější hráč: Milan Gulaš (35 zápasů, 18 gólů, 
24 asistencí, +19 v účasti na ledě)

Vzájemná bilance v aktuální sezoně z pohledu Komety: 5:4 po prodloužení, 4:5