Je téměř jisté, že Technika v Brně do následujícího ročníku druhé ligy kvůli nedostatku peněz nenastoupí. „Sezonu jsme hráli s nižším rozpočtem než dřív. Letos bychom sehnali ještě méně a město nás takřka nepodpoří,“ postěžoval si Odehnal.

Klub má také malou diváckou základnu, nemůže tedy spoléhat ani na příjmy ze vstupného. „Chceme hrát hokej hlavně pro fanoušky, ale u nás není pro koho. Druhá liga není špatná soutěž, vhodnější je ale pro menší města, která klub podpoří a na hokej tam chodí víc lidí,“ řekl Odehnal.

Ve hře jsou různé varianty. První z nich je přestěhování klubu do města v okolí Brna. „Už jsme s několika městy jednali, ale zatím nemáme konkrétní vyjádření. Druhou ligu chceme hrát, důležitá je pro nás snesitelná dojezdová vzdálenost pro hráče. Ideálně do třiceti kilometrů,“ vysvětlil Odehnal pro Deník Rovnost. Která města zástupci klubu oslovili, ale zatím prozradit nechtěl.

PŘESUN DO RAKOUSKA?

Vedení Techniky koketuje i s myšlenkou přihlášení týmu do Sky Alps Hockey League, což je druhá nejvyšší rakouská soutěž. Podle Odehnala budou mít o tuto ligu větší zájem i sponzoři. „Zatím nevíme, jestli nás v Rakousku vůbec budou chtít. Je dokonce možné, že bychom museli založit nový klub, pokud nás nepustí naše liga,“ nastínil Odehnal.

Krajní varianta je i roční přestávka – klub nebude hrát žádnou oficiální soutěž a poté odejde do rakouské ligy. „Uvidíme, jestli stihneme zařídit jednu z variant. Neházíme flintu do žita. Bojujeme o to, aby i v příští sezoně hrála Technika důležitou roli na hokejové mapě,“ podotkl Odehnal.

Brněnská Technika má za sebou těžký ročník ve východní části druhé ligy. Po odchodu zkušených opor mladý kádr okolo nově zvoleného kapitána Ondřeje Stehlíka skončil na posledním devátém místě v základní části a bojoval v baráži o udržení s Jindřichovým Hradcem a Sokolovem. „Minulá sezona byla negativní, ale jsem hrozně rád, že jsme soutěž zachránili,“ řekl Stehlík.

S rolí lídra počítal už před začátkem soutěže. „Věděli jsme, že to bude chudší rok. V týmu zůstalo čtyři nebo pět lidí z úspěšné gardy,“ uvedl.

Svou hokejovou budoucnost Stehlík teprve začíná řešit. „S ohledem na momentální situaci, ve které klub je, nedokážu říct, co se bude dít. Určitě nehodlám končit s hokejem na úrovni druhé ligy. Problém ale je, že se v okolí Brna nikde nehraje,“ popsal letošní kapitán Techniky, který je kmenový hráč brněnské Komety.

DANIEL HRBOLKA