1/3

close Miroslav Holec si zahrál na jaře baráž o extraligu, nyní posílí Techniku Brno. info Zdroj: pro Deník/Daniel Ostrčilík zoom_in Miroslav Holec si zahrál na jaře baráž o extraligu, nyní posílí Techniku Brno.

TECHNIKA BRNO. Turbulentní nováčkovskou sezonu za sebou mají hokejisté Techniky Brno. Zakončili ji na na desáté příčce dvanáctičlenné tabulky. Ve druhém ročníku hodlají ve Sportcentru Lužánky udělat krok kupředu, k čemuž má pomoci i hvězdná posila Miroslav Holec.

Vicemistr extraligy s Kometou z roku 2012 zakotvil v Technice Brno po angažmá ve Vsetíně, s nímž si na jaře zahrál baráž o extraligu. V Technice v šestatřicet letech nastartuje i svou trenérskou kariéru, když se vrhne na koučování dorostu.

„Když jsme se dozvěděli, že Míra Holec končí na Vsetíně, tak jsme ho kontaktovali s nabídkou stát se dlouhodobým základním kamenem našeho kádru. Po loňských zkušenostech, kdy jsme zjistili, že bez několika zkušených kvalitních hráčů se s mladým kádrem hrát celoročně o místa v play-off nedá, bylo posílení mužstva na místě. Soutěž se oproti minulým rokům výrazně zkvalitnila a jen mladí hráči ji sami neutáhnou," uvedl pro web Techniky klubový šéf Pavel Kubica.

V klubu pokračuje i tradiční útočná opora Karel Benýšek, další sezonu přidá i Tomáš Pigl, jenž byl v minulém ročníku v Brně na střídavé starty ze Znojma, novou akvizicí je centr David Putz z Chomutova. Trenérem zůstává bouřlivák Martin Stloukal, který převzal klub na podzim a dovedl ho k záchraně. Letní přípravu zahájil brněnský celek už před měsícem.

loading
arrow_left Předchozí
1/3
Další arrow_right