Duel rozhodla druhá třetina, kdy se dvakrát z dorážky prosadil útočník Techniky Ondřej Stehlík. Mezi jeho trefy se vklínil zásah Petra Jurči, jemuž nabil Jiří Čtvrtníček.

Hostující celek podržel brankář Pavel Jekel, který si připsal sedmou nulu v sezoně, ale první na venkovním ledě.

Úvod střetnutí 41. kola okořenila bitka mezi brněnským Karlem Navrátilem a Martinem Miklíkem. Zápas pak zdržel vysypaný plát plexiskla za břeclavskou brankou, při jehož opravě vypadlo i vedlejší plexisklo. Utkání tak sudí na několik minut přerušili.

Břeclav – Technika Brno 0:3

Třetiny: 0:0, 0:3, 0:0. Branky a nahrávky: 22. Stehlík (Bustin), 28. Jurča (Čtvrtníček), 36. Stehlík. Rozhodčí: Dědek – Maloušek, Maťašovský. Vyloučení: 4:6, navíc Ivan (Břeclav) 10 min OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 183.

Technika Brno: Jekel – Habrovec, Sedlák, Šidák, Havíř, Navrátil, Strýček, Zbořil, Vrba – Bustin, P. Brzobohatý, Benýšek, Jurča, Boček, Čtvrtníček, Piskoř, Polesný, Kadlec, Látal, Stehlík.