Brzy prohrávali o dvě branky. Stejně jako s Hradcem je to ale nakoplo k obratu, který však tentokrát nedotáhli. V prvním semifinálovém utkání prohráli 2:4.

„Kde byla chyba? Nevstoupili jsme dobře do utkání. Od kontaktního gólu jsme byli lepší, ale byli jsme příliš vylučovaní. Někdy až nesmyslně,“ povzdechl si po zápase brněnský asistent trenéra Viktor Lukeš.

Kometa prohrávala 0:2 po deseti minutách. A také po dvou početních výhodách soupeře. Boháč se trefil v přesilovce, Rod při signalizované výhodě Boleslavských.

Zpátky do hry vrátil Kometu uzdravený bek Pavel Zubíček, na ledě Boleslavi se trefil i ve druhém letošním zápase. „Měli jsme výbornou první třetinu, pak jsme trochu polevili,“ konstatoval boleslavský asistent Leo Gudas.

To polevení přišlo v přesilovce domácích. Do úniku se dral brněnský Michal Černý. Dlouho napínal diváky, kdy vystřelí na branku, až nevystřelil vůbec. Na gólmana hostů ušil pěknou kulišárnu, když objel celou branku a pak puk přesunul před Petra Lipinu. Ten už se nenadřel.

Ve třetí třetině ale sedla na Kometu smůla. Hned dvojitá, protože rozhodčí špatně viděli zákrok Dlouhého a poslali ho na trestnou a v oslabení pak propadlo brankáři Jarinovi lehké nahození Richarda Krále. „Kamil to asi neviděl. Myslím, že to nijak tečované nebylo,“ soudil Lukeš.

Pak přišel hektický tlak Komety. „Měli jsme spoustu šancí v power play, ale už jsme to neotočili,“ posteskl si Lukeš.

V závěru ještě domácí vstřelili gól do prázdné branky. „Přesvědčili jsme se, že s Boleslaví můžeme hrát. Při troše štěstí jsme mohli vyhrát, doufám, že při nás bude zítra,“ přál by si Lukeš.

Mladá Boleslav – Kometa Brno 4:2 (2:1, 0:1, 2:0).

Branky a nahrávky: 4. Boháč (Šebesta), 10. Rod (Eiselt), 55. Král (Šindelář), 59. Šindel (Mazanec) - 14. Zubíček, 34. Lipina (Černý).

Stav série: 1:0.