Brňané se chtěli dotáhnout bodově na čtvrtý Třinec, místo toho zůstávají pátí a nabídli tři body Pirátům, kteří prohráli deset utkání venku v řadě, na jedenáctý pokus uspěli. „De facto celý zápas rozhodl zákrok Janka Laca ve třetí třetině a nevyužitá přesilovka pět na tři. Z následné početní převahy jsme trochu se štěstím dali rozdílovou branku,“ poznamenal asistent kouče Chomutova Jan Šťastný. 

Petr Haken (Kometa)„Jsme se zase hodně tlačili na soupeře, ale chybí nám góly. Zároveň i častější střelba. Zase jsme měli v zápase spoustu šancí a všechno to rozhodují branky a těch jsme dali míň a určitě i ta přesilovka pět na tři, měli jsme dlouhý čas na to, nepovedlo se. Koresponduje to s tím, že jsme měli málo střelby. Když už jsme šanci měli, výborně chytal brankář Chomutova. Po celý zápas jsme se museli vypořádávát s nepříjemnou obranou. To asi rozhodlo, pak jak už bylo řečeno hodně šťastný gól a jsme bez bodu.“


Narážel na rozštěp slovenského gólmana Laca proti ráně Tomáše Svobody za stavu 2:2 ve 45. minutě. O chvíli později dostala Kometa luxusní šanci – minutu a 34 sekund ve dvojnásobné převaze. V přesilovce pět na tři ale vypálila jen dvakrát. „Dlouho jsme se zdrželi v jejich pásmu. Nějaké schéma jsem tam sehráli, ale málo jsme stříleli stejně jako v dalších přesilovkách. Říká se, že když nedáš pět na tři, nevyhraješ. Chomutov čekal na naše chyby, přišly tři, tři góly a nazdar,“ pokrčil rameny domácí bek Ondřej Němec.

Přitom Brňané vedli po povedené forhendové kličce a zakončení Hynka Zohorny už od druhé minuty. V první části ještě srovnal Jakub Sklenář. Do vedení poslal Piráty Vladimír Růžička, ale ještě do první sirény se prosadil na 2:2 navrátilec z hostování v Mladé Boleslavi Vojtěch Němec. „Padesát možná pětapadesát minut jsme byli lepší. Na to se ale nehraje, soupeř veze tři body, před námi je spousta práce,“ hlesl Ondřej Němec.

Jan Šťastný (Chomutov)

„Viděli jsme vyrovnané utkání. De facto celé utkání rozhodl zákroka Janka Laca ve třetí třeitně a nevyužitá přesilovka domácích pět na tři. My vlastně z přesilovky trochu se štěstím jsme dali rozdílovou branku. Pak mužstvo tak, jak si říkáme na všech poradách a mítíncích ukázalo charakter a utkání ubojovalo. Jsme nesmírně rádi, že si vezeme tři body z horké půdy Komety.“Vzpruhu jedenáctému Chomutovu zařídil v přesilovce devět minut před koncem přesnou ránou Micha Vondrka. „Byla to moje chyba. Měl jsem puk vyhodit, ale nahrál jsem ho Vondrkovi,“ mrzelo domácího útočníka Radima Zohornu. V pátek Kometa zavítá na led Sparty.

Kometa Brno – Piráti Chomutov 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 3. H. Zohorna (Malec, Štencel), 12. V. Němec (Haščák, J. Krejčík) – 4. Sklenář (V. Růžička, J. Havel), 12. V. Růžička, 52. Vondrka. Rozhodčí: Bejček, Lacina – Frodl, Komárek. Diváci: 7054.

HC Kometa Brno: Čiliak (Langhamer) – Barinka, O. Němec (A), Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, Štencel – T. Svoboda, Hruška, M. Erat (C) – Zaťovič (A), V. Němec, Haščák – Dočekal, R. Zohorna, Vincour – Mallet, Nahodil, H. Zohorna.
Piráti Chomutov: J. Laco (Š. Lukeš) – Mrázek, Valach, Dietz, Flemming, Knot, Slovák, Grman – Tomica, Huml (A), Vondrka (C) – Sklenář, V. Růžička (A), J. Havel – Poletín, Chlouba, Koblasa – A. Dlouhý, Šťovíček, Hlava.