Potvrdil tak, že spekulace z posledních dní se zakládají na pravdě. „Má to nějaký vývoj, chvíli intenzivnější, pak zase chladnější. Uvidíme, jak to dopadne,“ zmínil osmadvacetiletý útočník.

Zároveň se ani Hradec netají tím, že hodlá oživit kádr výměnami. „Nebráním se jim. Momentálně je nejlepší doba na jejich uskutečnění. Aby se něco pohnulo,“ zmínil hradecký manažer Jaroslav Bednář v rozhovoru pro web isport.cz a prozradil, že se porozhlíží po centrovi.

Tím Lev je. Jako protihodnotu má Hradec do Brna poslat Vincoura. Tedy útočník za útočníka. Co si od tohoto trejdu obě strany slibují? Oživení. Jak Kometa, tak také Mountfield totiž neprožívají zrovna zdařilé období.

Minulý týden se oba týmy potkaly v Brně a domácí celek se radoval z výhry 3:2 po prodloužení, kterou zlomil sérii šesti porážek v řadě. To Hradec svoji šňůru natáhl na pět nezdarů po sobě, ale včera ji přeťal, když porazil Litvínov 6:2. Jednou brankou se na vítězství podílel i Vincour. Na rozloučenou? To se ukáže v následujících dnech či hodinách.

Jedno je ale patrné. Oběma by trejd prospěl. Lev na jih Moravy dorazil sice teprve před touto sezonou, jenže zatím příliš nenaplňuje vysoká očekávání. Vždyť v jedenadvaceti duelech si připsal jen šest bodů za čtyři góly a dvě asistence. „Kdybych měl deset nahrávek a deset branek, o výměně se teď nebavíme,“ uvědomuje si Lev.

V aktuální sezoně se nikterak valně nevede ani Vincourovi. V patnácti utkáních si připsal pouze pět bodů za tři přesné zásahy a dvě nahrávky. Navíc pokud se oba kluby dohodnou, nepůjde nikam do neznáma. Devětadvacetiletý útočník je totiž brněnský rodák a odchovanec Komety, se kterou vyhrál dva mistrovské tituly v letech 2017 a 2018.

Ale jedna věc je, zda se dohodnou kluby, druhá jestli hráči. „Až bude nabídka připravená na stole, s rodinou se o tom pobavíme a rozhodneme se,“ dodal Lev.

Jakub Lev v porovnání s Tomášem Vincourem:
Jakub Lev v aktuální sezoně v dresu Komety Brno:
Odehrané zápasy: 21
Body: 6
Góly: 4
Asistence: 2
Hodnocení +/-: 0
Střely: 36
Průměrný čas: 16:30 minut
Celkový čas: 346:46 minut
Hity: 9
Bloky: 9
Tomáš Vincour v aktuální sezoně v dresu Hradce Králové:
Odehrané zápasy: 15
Body: 5
Góly: 3
Asistence: 2
Hodnocení +/-: +3
Střely: 39
Průměrný čas: 13:58 minut
Celkový čas: 209:33 minut
Hity: 9
Bloky: 5