I slabšímu matematikovi je jasné, že v sérii na čtyři výhry Kometě chybí už jen jedna. „Dá se říct, že jsme odehráli podobný zápas jako ten první plzeňský," podotkl brněnský kouč. O čem také mluvil?

O STŘEDEČNÍM DUELU. Od první třetiny jsme byli lepší a aktivnější. Podali jsme výborný výkon. Důležitý byl první gól. I když soupeř snížil, tak jsme si dokázali vytvořit další šance. Nevlezli jsme nějak k nám do třetiny. Pro nás to byl zase dobrý počin.

O TENDENCI VÝKONŮ. Nevím, jestli gradují. Ale byl jsem spokojený s nasazením a plněním povinností a taktiky.

O POZDNÍM NÁVRATU. Ranní trénink byl pak povinný, ale krátký. Spíš relaxační, aby ze sebe hráči setřásli únavu. A pokud některý z nich utrpěl nějaké bolístky, tak ať si je dá dohromady.

O PROMĚŇOVÁNÍ ŠANCÍ. Hráči to v sobě mají, je otázka, jestli jim tam puky budou padat. Třeba Tomáš Svoboda měl období, kdy se trefoval pravidelně. Pak zase ne. Nesmějí si z toho dělat těžkou hlavu a musejí počkat na chvíli, kdy to zase začne.

O TAKTICE PRO PLAY OFF. Teď je to zodpovědnější. O plnění úkolů a dohrávání situací. Nemůžeme nic měnit, trénujeme to celý rok. Ono se to pak v zápase projeví. Třeba gól Tomáše Vondráčka. To děláme půl roku a přináší to ovoce.

O ŠAMPAŇSKÉM V KABINĚ. Určitě žádné nebude. To můžeme chystat až… já nevím, kdy je poslední zápas finále. Jinak nemáme co slavit.

O MÁLU BRANEK V BRNĚ. To mě vůbec nemrzí. Mě zajímá jenom výsledek. Nehraje se na krásu.

O NEVIDITELNOSTI PLZEŇSKÝCH HVĚZD. Dobře je bráníme. Nedovolíme jim nic. Opravdu, tohle zvládáme perfektně. Nehledíme si jich zvlášť, je to systémem naší hry.