Rozhodl domácí bek Karel Kubát. „Trochu mě mrzí, že jsme prohráli v prodloužení, ve kterém jsme měli více šancí a měli jsme dát dříve gól," uvědomoval si asistent kouče Komety Petr Haken.

Brňané v prozatímních devatenácti utkáních prohráli v prodloužení ve venkovních duelech mimo Litvínov ještě v Chomutově a Třinci. Jen v Pardubicích slavili výhru.

V neděli mohli Brňané bilanci vylepšit, jenže hned v první minutě prodloužení neuspěl při forhendové kličce útočník Martin Nečas. „Udělal jsem chybu, měl jsem si puk potáhnout do prázdné. Čekal jsem, že gólman pojede se mnou a dám mu to mezi nohy, ale jel úplně mimo," mrzelo sedmnáctiletého mladíka.

Centr první formace vrátil Kometu ve třetí třetině za nepříznivého stavu 1:2 do hry v přesilovce pět na tři, když využil přesnou žabičku od Martina Erata. „Mrzí nás, že jsme se hloupou situací (útočník Jakub Černý vyhodil puk mimo hřiště – pozn. red.) dostali do tří a dovolili soupeři vyrovnat. Štěstí se k nám ale pak přiklonilo," oddechl si asistent domácího trenéra Darek Stránský.

Jeho tým rozhodl už pětkrát v sezoně duel v prodloužení a ani jednou ho neztratil. Přesilovku v nastaveném čase po vyloučení za špatné střídání brněnské střídačky využil Kubát ranou od modré čáry. „Asi máme více sil a tyhle situace nám sedí. Kolikrát je to zamotané a ani nevím, s čím jdu na led, ale vychází nám to," uvedl domácí forvard Martin Hanzl, jenž se trefil v 19. minutě v početní převaze a zvyšoval na 2:1.

Kometa i přes porážku zůstává na prvním místě o skóre před Třincem. „Kvalita zápasu byla vysoká. Každý nás chce porazit, ale jiné to bylo v tom, že Litvínov hrál organizovaně šedesát minut, což některé týmy nevydrží," ocenil Haken.

Už v úterý hostí v šest hodin večer předposlední Pardubice.

Verva Litvínov – Kometa Brno 3:2 pr. (0:1, 2:0, 0:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 30. V. Hübl (Gerhát, Gula), 39. M. Hanzl (T. Pavelka, J. Černý), 64. Kubát (Lukeš, Gerhát) – 20. Haščák (trestné střílení), 46. Nečas (M. Erat, O. Němec). Diváci: 5235. Rozhodčí: Bulanov, Hribik – Hynek, Rozlílek.

HC VERVA Litvínov: Janus (Petrásek) – Kubát, Gula, Sörvik, T. Pavelka, Z. Sklenička, F. Pavlík, Kokeš – Lukeš, V. Hübl, Gerhát – J. Černý, R. Hanzl, M. Hanzl – Trávníček, Reichel, M. Hořava – J. Doležal, Válek, Jurčík.

HC Kometa Brno: Vejmelka (Čiliak) – Štencel, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Trška, F. Král – M. Kvapil, Nečas, M. Erat – Zaťovič, V. Němec, Haščák – J. Káňa, Čermák, Vincour – Dočekal, Raška, Matěj Novák.