Do závěrečné nominace se ze sedmičky brněnských hokejistů dostali i útočník Adam Gajarský, obránce Libor Zábranský či brankář Lukáš Dostál, kteří nahlédli také do A týmu Komety. „Nacházím se ve složité situaci, protože jsem v klubu zaměstnaný. Nominovaní hráči však svoji kvalitu mají a o jejich nasazení nerozhoduji pouze já. Pro Kometu je to výborná vizitka," uvedl na oficiálních stránkách turnaje trenér reprezentačního výběru Petr Haken, který v Kometě zastává roli asistenta hlavního kouče.

Mladé naděje českého hokeje čeká nejprestižnější mezinárodní turnaj, který ve své kategorii v sezoně odehrají. V Brně se uskuteční poprvé v historii. „Dá se říct, že je to neoficiální mistrovství světa. Týmy přijedou ve velmi dobrých sestavách a konfrontace pěti zemí je pro hráče důležitá," sdělil ředitel turnaje David Trunda.

V kabině českého národního týmu panuje před prvním zápasem bojovná nálada. „Všichni se moc se těšíme. Hlavně proto, že se hraje doma. Chceme se ukázat v co nejlepším světle," burcoval útočník Komety Adam Gajarský.

První hrací den se týmy střetnou mimo největší brněnskou halu. Až od čtvrtka se pak přestěhují do DRFG Areny. „Chtěli jsme, aby se aspoň jeden zápas odehrál v Přerově, kde je také dobré ukázat mezinárodní hokej," poznamenal Trunda, který je zároveň výkonný ředitel Komety.

Brněnský celek ve spolupráci s Českým hokejovým svazem prestižní akci pořádá. „Chystáme vše od příjezdu hráčů, přes marketingovou podporu až po zajištění veškerého komfortu pro všechna mužstva," dodal Trunda.

Program turnaje8.2. 17.30 USA – Švédsko, Sportcentrum Lužánky, 18.00 Česko – Finsko, Přerov
Od 9.2. v DRFG Areně: 15.00 Rusko – USA, 18.30 Česko – Švédsko
10.2. 15.00 Švédsko – Rusko, 18.30 USA – Finsko
11.2. 15.00 Rusko – Finsko, 18.30 Česko – USA
12.2. 12.00 Finsko – Švédsko, 15.30 Česko – Rusko

PATRIK EL-TALABÁNI