Pro Kometu šlo o čtvrté měření sil se soupeři z Kontinentální hokejové ligy. „Každé utkání v přípravě vypadá jinak a tentokrát nám nešly nohy. První třetina byla ještě vyrovnaná, dali jsme druhý gól, který nebyl uznán. Ve druhém dějství jsme nestíhali, z čehož vyplynul tlak Chabarovsku, který byl nekompromisní v zakončení. V poslední části duelu se naše hra zvedla, ale nevyužili jsme přesilové hry. Soupeř předvedl kvalitní výkon,“ hodnotil utkání asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

Duel zastihl Brňany ještě v tvrdé fyzické přípravě. „Druhý zápas v týdnu je vždy obtížný, když se hodně trénuje. Na ledě jsme od neděle, ale tím nechci omlouvat výsledek, protože soupeř samozřejmě absolvuje také velkou zátěž,“ líčil asistent kouče.

Na snímku Köhler (Kometa) a Nechvátal (Znojmo).
Chci zase vyhrát titul, proto jsem v Brně, říká útočník Komety Köhler

Ten se vyjádřil i k výkonu brněnské posily Lukáše Kašpara. „Tvrdě maká, když nehrál a my měli zápas, absolvoval tréninkovou jednotku. Ještě potřebuje čas, protože šlo o jeho první zápas, ale zkušenosti má a zlepšení se určitě dostaví. Bude pro nás mít velký přínos,“ glosoval Pokorný.

Se svým výkonem Kašpar spokojený nebyl. „Cítil jsem se nic moc. S pukem jsem se moc nepotkával. Je to osm měsíců, co jsem byl posledně na ledě, takže zatím musím pořád makat a zlepšovat se,“ řekl mistr světa z roku 2010.

Ten dostál pověsti výborného exekutora nájezdů, když se prosadil v individuální dovednosti po konci utkání. „Výhru v nájezdech nelze považovat za náplast, ale každý gól je pěkný,“ dodal Kašpar.

V dresu soupeře se představil ještě donedávna brankář Zlínu Libor Kašík. „V přípravných zápasech se nám dařilo, což jsme v Brně potvrdili, a doufám, že si to přeneseme i do KHL,“ sumarizoval Kašík.

HC Kometa Brno - Amur Chabarovsk 1:5Třetiny: 1:1, 0:3, 0:1.
Branky a nahrávky: 8. Dočekal (Köhler) – 2. Ušenin (Zohorna), 28. Gorškov (Zohorna, Kolář), 31. Ruděnkov, 36. Gorškov (Jordán, Ušenin), 47. Ušinin (Ruděnkov).
Rozhodčí: Hejduk, Vrba – Polák, Rampír.
Diváci: 4662.
Kometa: Langhammer – Mikuš, Němec, Barinka, Kowalczyk, Malec, Bartejs, Kučeřík – Novák, Zaťovič, Holík, Mueller, Horký, Hruška, Kašpar, Süss, Nahodil, Mallet, Dočekal, Střondala, Köhler.
Chabarovsk: Kašík – Vorobjov, Glazkov, Kolář, Turbin, Jordán, Kondratěv, Kuzmin, Žuravljov, Kamalov – Veličkin, Gorčakov, Nazarov, Golubjev, Bereštěnikov, Dedunov, Kuzněcov, Rudenkov, Želežkov, Ušenin, Zohorna, Gizdatullin, Potěčkín.

VLADIMÍR FORMÁNEK

Peter Mueller (vpravo).
Opět řádil dvougólový Mueller. Kometa oplatila Slovanu porážku, zvítězila 5:1