Němec se spoluhráči v neděli dvacet minut po páté hodině odpoledne vyjede na led proti vedoucím týmu tabulky a má šanci protrhnout smůlu. „Prostě se teď nedaří. Čekám od sebe víc a i mančaft si ode mě zaslouží víc. Jsem v útlumu, ale místo mě se dařilo ostatním klukům, což je fajn," povídá rodák z České Lípy.

CHYBÍ MU KŘÍDLO

Nastupuje v centru druhé formace s Martinem Zaťovičem. Druhý parťák Marcel Haščák léčí zranění z duelu z Litvínova. Na křídle jeho formace se proti Pardubicím vystřídali Hynek Zohorna a Matěj Novák. „Máme daný nějaký systém, když ho budeme plnit, přijdou body i jednotlivcům," věří Němec.

Na domácím ledě může Kometa s Třincem svést atraktivní bitvu. „Jenž kdoví, jestli utkání bude až tak ofenzivní, jak si všichni myslí. Třinec hraje sice dopředu, ale vychází ze zabezpečené obrany a chodí do brejkových situací," tvrdí.

Kometa prohrála poslední dva zápasy, další zaváhání už Brňané nechtějí dopustit. „Říká se, že dobré mužstvo třikrát za sebou neprohraje, snad to naplníme. Bohužel proti Pardubicím byla koncovka slabá. Měli jsme vyhrát první třetinu 5:0 a nikdo by se nedivil. Prohráli jsme podruhé za dvacet kol, takže se nic neděje," odmítá Němec po prohře 2:3 ztrátu herní pohody brněnského týmu.