Takový respekt vzbuzuje trojice Martin Zaťovič, Petr Holík a Peter Mueller, kteří dohromady v extralize nasbírali už 23 bodů. Každý z nich je přitom jiný typ, a právě proto jim to náležitě klape. „Zaťa je perfektní střelec. Peter umí rovněž parádně pálit, ale zároveň oplývá i výborným přehledem s kvalitní přihrávkou. Já naopak kanonýr nejsem,“ popisuje Petr Holík, centr úderného komanda brněnského celku.

Jako střelec se sice nenarodil, ale zato dokáže skvěle diktovat tempo hry. „Takhle hraji celý život. Nikdy jsem nebyl rychlý hráč. Pokud to jde, tak se snažím být hodně na puku. Když kluci vidí, že mám kotouč, už si hledají správné místo a já už je musím jenom najít,“ líčí šestadvacetiletý forvard svůj styl.

Z jeho přihrávek těží zejména Zaťovič, který už vsítil šest branek. „Holas podle mě patří do top pětky centrů v extralize. Takového hráče každý tým chce a my jsme rádi, že ho máme v Brně,“ chválí Zaťovič parťáka.

Holík si přitom svými výkony říká o pozvánku do reprezentace. „Samozřejmě, když nabídka přijde, tak budu šťastný a rád pojedu. Jinak to ale neřeším, protože kdybych to řešil, tak se mi přestane dařit a pak akorát budu zklamaný. Soustředím se na Kometu, a aby se mi dařilo i nadále,“ glosuje zlínský rodák případnou nominaci do národního týmu.

Spolupráci s ním i Zaťovičem si pochvaluje i Mueller. „Všechno přichází s chemií, kterou si naše lajna vytvořila. Petr a Martin umí dobře podržet puk a navázat na sebe soupeřovi obránce, což je pro mě možnost najít si prostor ke střele. O to jednodušší je pro mě právě s těmito dvěma hrát,“ sděluje třicetiletý útočník, který se rychle stal tahounem Komety, když na ledě tráví druhý nejvyšší průměrný čas – 21:14.

Všichni společně táhnou brněnský celek, který sice body do tabulky sbírá, ale výkony nejsou optimální. „V hokeji je vždy důležité, aby tým měl lajnu, která mu dodá klid. V klíčových momentech pak strhne mančaft,“ říká Mueller.

Ten si na ledě se spoluhráči rozumí náramně, ale mimo led si moc nepopovídá s Holíkem, který na sebe prozradil, že moc angličtinu neovládá. „Umím jen základní hokejové věci jako, kam si najet, přihraj, takže to se domluvíme. Ale že bych si s ním měl sednout na kafe a pokecat, tak to by nechtěl,“ dodal s úsměvem Holík, který si s Američanem výborně notuje alespoň v hokejovém jazyce.
Na skvělé výkony společně mohou navázat už dnes. Kometa od šesti hodin večer na svém ledě přivítá v devátého kola extraligy aktuálního lídra tabulky – Litvínov.