Tomáš Svoboda přišel na západ Čech v rozehrané minulé sezoně, Jakub Koreis 
v létě a Tomáš Vondráček začátkem října na měsíční hostování. V zápase mu nebrání nastoupit žádná dohoda klubů. „Bude to určitě specifické, protože v extralize jsem za jiný tým než Kometu nikdy nehrál. Musím si dát pozor, ať si třeba nespletu střídačku, hloupý jsem na to dost," smál se Vondráček v narážce na někdejšího spoluhráče z Komety Jana Hanzlíka, který si už jako hráč Mladé Boleslavi spletl v Brně trestné lavice.

Vondráček v Plzni pookřál, pomohla mu i přítomnost Koreise. „Vzal si mě pod křídla, ukázal mi město. Hned to pro mě bylo snazší," děkoval útočníkovi.

V Kometě tvořili Koreis a Vondráček sehranou útočnou letku s Vilémem Burianem, který nyní hraje za Olomouc. „S Vildou si píšeme, už jsme si dělali legraci, že nám tu chybí jen on," uznal Vondráček.

První vzájemný zápas Kometa vyhrála v Plzni 6:3, dvě branky vstřelil Martin Dočekal. „Plzeň sice začátek soutěže nechytla, ale teď dvakrát zvítězila, nečeká nás nic snadného," tušil Dočekal před duelem, který startuje v pět hodin odpoledne.

Ještě předtím se v pátek dvacet minut po páté hodině odpoledne představí druhé Brno na ledě Mladé Boleslavi, kde napravuje porážku 1:5 s Hradcem Králové. „Po vítězné sérii to byl trochu šok, ale jednou to přijít muselo. V zápase nám nešlo skoro nic, musíme se zlepšit," nabádal Dočekal.

Trio z Komety

Statistiky hráčů Plzně, kteří loni hráli za Kometu:

Tomáš Svoboda – 16 zápasů, 5 bodů (3 góly + 2 asistence)

Jakub Koreis – 13 zápasů, 2 body (0+2)

Tomáš Vondráček – 8 zápasů, 4 body (2+2)