Už to vypadalo, že Kladno v 55. kole extraligy brněnskou halu Rondo vyloupí. Středočeši hokejovou Kometu přestříleli a přebruslili. Přesto Brňané mohli jít už do první přestávky s jednobrankovým náskokem v zádech.

Tomáš Divíšek prudkou ránou pod horní tyčku kladenské brány rozjásal fanoušky. Branku mu ale rozhodčí neuznali, takže si třicetiletý útočník nechal gólovou radost až do druhého dějství. „U své první střely jsem slyšel cinknout tyčku, ale nevěděl jsem, jestli přední nebo zadní,“ krčil rameny Divíšek.

Už třetí utkání v řadě jste se na výhru nadřeli. Proč?
Je to vybojovaný zápas. O to si vítězství vážíme víc. Není to moc na krásu, ale člověk chce body a tohle pro jsou pro nás zlaté body.

V první třetině jste jen dvakrát vystřelili.
To je tragédie. Vážně hrozný. Musíme se zvednout. Nejde o žádný filozofování, a i když je to fráze, tak se musíme chytit nějakým hitem, střelou, čímkoliv. Teď nám to nejde a musíme body takhle uválčit.

Kde jste ztratili hokejovou lehkost z konce základní části?
Bohužel nás hokejová upracovanost potkala v téhle části sezony, ale zatím se nám daří body sbírat i přes špatnou hru. Poztráceli jsme v play out zatím jen dva body, ale takhle to nemůže jít pořád. Musíme se zlepšit.

I tak se vám daří soupeře porážet. Čím to je?
Oba dva gólmani chytají výborně. Jak Sasu tak Trvka (Jiří Trvaj, pozn. red) jsou vynikající. Od toho se můžeme odrazit. Mohli jsme dnes klidně prohrávat o tři branky. Díky gólmanům ale výsledek vždycky nějak uboucháme.

Vám se střelecky v play out daří. Jak se cítíte?
Já mám celkově špatnou sezonu. Nehraju dobře už od léta, ale nebudu to nějak rozebírat. Dělám, co můžu a snažím se, aby mi tam občas něco spadlo. Klidně ať dám podléďáka. (směje se)