Brněnský celek opustili hned čtyři útočníci. Jde o Lukáše Kucseru, Šimona Stránského, Rudolfa Červeného a Pavla Jenyše.

Plus je nejasná budoucnost ohledně pokračování Martina Erata. Nicméně se dá očekávat, že ukončí kariéru. V podstatě to naznačil Zábranský, když uvedl, že si prodloužení kvůli jeho zdravotnímu stavu nedovede představit.

Jak by tedy mohlo vypadat složení útoků Brna v nadcházející sezoně? O první elitní lajně asi netřeba spekulovat. Ta je jasná. Peter Mueller, Petr Holík a Martin Zaťovič mezi sebou mají doslova kouzelnou chemii a trhat tohle spojení je za normálních okolností čirý nesmysl. Samozřejmě se může stát, že se tohle trio rozpadne, ale za poslední dvě sezony na to nedošlo. Tedy pokud někdo z nich nebyl zraněný.

Peter MuellerZdroj: Deník / Attila Racek

Centra druhé formace obstará Tomáš Plekanec. K němu se na pravé křídlo může postavit nová posila Schneider. Ale kdo nalevo? Tam se nabízí oblíbená varianta, že tohle místo obsadí někdo z mladých hráčů, aby se vyhrál a nabral cenné zkušenosti. Adeptů na tento post je hned několik. Můžou to být Karel Plášek, Luboš Horký či Vojtěch Střondala.

Třetí lajnu patrně povede nepříjemný forvard Daniel Rákos, který umí obstarat černou práci pro tým a zároveň zvládá sbírat body. K němu se hodí podobně nepříjemný Tomáš Vincour a obdobně jako ve druhé formaci je může doplnit někdo z mladších spoluhráčů. Tím Kometa dostojí slovům, že hodlá daleko víc sázet na mladíky.

Ve čtvrté formaci se uprostřed objeví patrně centr Silvester Kusko.

Karel PlášekZdroj: Deník / Attila Racek

Jenže se očekává příchod ještě jednoho forvarda. „Rádi bychom přivedli jednoho top centra, ale vše se odvíjíod situace a s ohledem na rozpočet,“ řekl Zábranský.

Na zápasovou soupisku se vejde jen dvanáct útočníků. Když se trenéři rozhodnou, mohou dosadit ještě třináctého forvarda.

V kádru má Kometa momentálně patnáct útočníků. „Zase je nás tam hodně mladých.O místo se musíme porvat. Pak uvidíme, kdo dostane šanci,“ pravil devatenáctiletý forvard Střondala.

Útočníci Komety:

Martin Zaťovič
Peter Mueller
Petr Holík
Tomáš Vincour
Vojtěch Střondala
Peter Schneider
Daniel Rákos
Tomáš Plekanec
Luboš Horký
Karel Plášek
Silvester Kusko
Michal Kunc
Jakub Brabenec
Matěj Svoboda
Petr Kratochvíl