„Jo omládnul jsem, bylo to vidět i na ledě," vtipkoval obránce po střetnutí.

Poslední zápas hrál naposled v březnu. Po sezoně se rozhodl jít na operaci s pochroumaným ramenem. „Dva měsíce po zákroku jsem si nadával do volů, že jsem pod kudlu lezl. Rameno se ale zahojilo a teď jsem rád," líčil Ptáček. „Konečně si normálně oblíknu tričko a do dresu mi nikdo nemusí pomáhat," pochvaluje si.

V úterním zápase proti účastníkovi KHL pálil pilně od modré a žádná herní pauza na něm nebyla znát. Po jeho střelách padly oba góly Komety. „Poprvé to David Ostřížek pěkně tečnul, podruhé puk dotlačil do brány Tomáš Vincour. Moje práce je poslat kotouč před branku, jejich zas dostat ho za gólmana. Tak to má ideálně fungovat," popsal spolupráci na ledě.

Se Slovanem hrála Kometa ve vysokém tempu. Ptáček na to však byl připravený. „Ostré utkání jsem čekal, kondičku mám ale natrénovanou. Jde jen o to dostat se do herní pohody. Stačí ale pár zápasů a bude to v pohodě. Extraligové zápasy jsou nahuštěné, tak to nebude dlouho trvat," věřil.

I když je už v pokročilejším hokejovém věku, na protivníky fyzicky stále hravě stačí. Poctivě dřel i v oslabení pět na tři. „V tréninku jsem si přidával. Někdo má ale dar rychlosti a s tím už nic nenadělám," komentuje Ptáček.

Hráč, který má 1040 ligových startů, svůj výkon nepřeceňoval. „Nějaké chyby tam byly, ale přebil to fakt, že jsem se na zápas už strašně těšil. Jsem rád, že když jsem konečně nastoupil i já, tak jsme neprohráli," těšilo beka. „Začal jsem naplno s těžkým soupeřem a teď už budu jenom přidávat," dodal pobaveně.

Diskutovanou otázkou v závěru přípravy je zúžování početného kádru. Několik hráčů musí Brno před sezonou opustit. „Trenéři zatím nic neřekli. Příští týden se to ale určitě doladí. Je dobře, že nás je hodně a trenéři mají z čeho vybírat," vyjádřil se Ptáček k nutným škrtům v sestavě.