Bartejs je třebíčský odchovanec, hráčská práva na něj vlastnil Chomutov a stal se součástí výměny za útočníka Rašku. „Adama hodně přibrzdila dvouměsíční nemoc ve startu přípravy na ledě. Při kvalitě a přetlaku v útoku se rozehrával v Třebíči a nedostával moc prostoru," vysvětluje asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

NA ROK SE VYTRATIL

V letošní sezoně hrál Bartejs jen za Třebíč, kde si v 35 zápasech připsal tři branky a šest asistencí. „Zaujal nás svými výkony. Věříme, že šanci uchopí správně. Odehrál přes osmdesát duelů v extralize. Pak se trochu vytratil," hlásí Pokorný.
Bartejs totiž zamířil do běloruské nejvyšší soutěže. Oblékal dres Metallurgu Žlobin. „Často tam bývala tma. Bydlel jsem v paneláku. Trochu mě to zaskočilo a říkal jsem si, že tam nevydržím. Za měsíc jsem se ale cítil jako doma a naučil se trochu rusky," povídá.

Ve 43 duelech zaznamenal tři branky a deset přihrávek. „Hráli jsme ve středu tabulky s velkou propastí nahoru i dolů. Šlo o klidnou sezonu. Víc než play-off se neočekávalo. Splnilo se, co se mělo a bylo volno. Těším se, že budu mít o co bojovat," usmívá se.