V dalším derby vyhrály Pardubice v Hradci Králové 4:1. Dynamo tak porazilo nedalekého rivala poprvé v sezoně. Litvínov udolal Plzeň v prodloužení. V nastavení zvítězila i Olomouc v Liberci, rozhodl David Krejčí. České Budějovice v poslední minutě otočily duel s Mladou Boleslaví a Sparta ve šlágru kola přetlačila Brno v prodloužení.

Vítkovice – Třinec 5:2

Vítkovicím na výhru stačilo jen čtrnáct střel na branku. Dva góly vítězů vstřelil Dominik Lakatoš. Úřadující šampioni už počtvrté za sebou nedokázali naplno zabodovat.

Utkání 38. kola hokejové extraligy: HC Vítkovice Ridera - HC Oceláři Třinec, 4. ledna 2022 v Ostravě. (zleva) Samuel Bitten z Vítkovic a brankář Třince Lukáš Daneček.
Daneček po dvou letech v brance Ocelářů: Nemůžu nejít. Bylo to ale nepříjemné

Branky a nahrávky: 7. Lakatoš (Roberts Bukarts, Solovjov), 12. Chlán (Fridrich, Bernovský), 35. Bernovský (Fridrich, Chlán), 45. Lakatoš (L. Krenželok, Roberts Bukarts), 57. Flick (M. Kalus, Bitten) - 28. Hrňa (Nestrašil, Marcinko), 54. Hrehorčák. Rozhodčí: Lacina, Obadal - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1000 (omezený počet).
Vítkovice: Stezka - R. Polák, Solovjov, Plášil, Galvinš, L. Kovář, Koch, Gewiese - Lakatoš, J. Hruška, L. Krenželok - Roberts Bukarts, Marosz, Dej - M. Kalus, Flick, Bitten - Bernovský, Chlán, Fridrich. Trenér: Holaň.
Třinec: Kacetl (21. Daněček) - Marinčin, M. Doudera, Kundrátek, D. Musil, Adámek, Jaroměřský, Matyáš - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Nestrašil - Hrňa, Marcinko, Kurovský - Kofroň, M. Roman, Hrehorčák - Dravecký, Szturc, Chmielewski. Trenér: Varaďa.

Litvínov – Plzeň 4:3 v prodl.

Verva dokázala třikrát smazat jednogólové manko. Na 3:3 srovnala ve třetí třetině a v prodloužení zápas otočila. V 62. minutě rozhodl o výhře domácích slovenský útočník Andrej Kudrna.

V utkání 38. kola Tipsport extraligy hostil Litvínov celek Plzně. Vyhrál 4:3 v prodloužení. Foto: Deník/Edvard D. Beneš
Oba 4:3 v prodloužení... Pro Litvínov další výhra, Liberec stíhačku nedotáhl

Branky a nahrávky: 13. Irving (V. Hübl), 30. Chalupa, 44. Sukeľ (D. Kolář, Chalupa), 62. A. Kudrna (D. Kolář) - 5. Suchý (Dufek, Mertl), 25. M. Lang (Mertl, Kvasnička), 26. Kodýtek (Bulíř, J. Kindl). Rozhodčí: Úlehla, Pražák - Ondráček, Šimánek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 1000 (omezený počet).
Litvínov: Godla - Irving, D. Kolář, Strejček, Balinskis, Stříteský, Demel, Hrbas, Baláž - Havelka, Estephan, P. Straka - F. Lukeš, V. Hübl, Kudrna - Jarůšek, Sukeľ, Chalupa - P. Svoboda, Fronk, Zygmunt. Trenér: V. Růžička.
Plzeň: Pavlát - Čerešňák, Kaňák, Budík, Graňák, J. Kindl, V. Lang - Dzierkals, Mertl, M. Lang - Dufek, Bulíř, Suchý - Schleiss, Kodýtek, Blomstrand - P. Musil, G. Thorell, Marcel. Trenéři: Baďouček a Říha.

Hradec Králové - Pardubice 1:4

Pardubice poprvé v sezoně vyhrály východočeské derby. Domácí udeřili jako první, ale Dynamo i bez dosavadního kapitána Jakuba Nakládala, který s klubem v pondělí ukončil smlouvu, dokázalo průběh otočit. V tabulce se hosté přiblížili rivalovi na rozdíl pěti bodů. Útočník Robert Kousal přispěl k výhře třemi body za gól a dvě nahrávky.

Branky a nahrávky: 4. Oksanen (Smoleňák) - 4. R. Kousal (Matýs, Camara), 34. Košťálek (R. Kousal, Robertson), 35. J. Zdráhal (Hrádek, R. Kousal), 59. Blümel (Říčka). Rozhodčí: Horák, Hejduk - Lučan, Kis. Vyloučení: 4:4, navíc Smoleňák - Paulovič oba 5 min. Bez využití. Diváci: 1000 (omezený počet).
Hradec Králové: Kiviaho - Blain, Nedomlel, F. Pavlík, Gaspar, McCormack, Šalda, Kalina - Oksanen, Lev, Smoleňák - Jergl, Kevin Klíma, Miškář - Kelly Klíma, Lalancette, Lamper - Orsava, Koukal, R. Pilař. Trenér: T. Martinec.
Pardubice: Frodl - J. Zdráhal, J. Mikuš, Košťálek, Robertson, J. Kolář, Vála, Hrádek - Blümel, Paulovič, Říčka - Camara, R. Kousal, Matýs - O. Rohlík, Anděl, T. Urban - Koffer, O. Roman, Herčík. Trenér: R. Král.

Kladno - Zlín 1:3

Hokejisté čtrnáctého Kladna prohráli v Chomutově s posledním Zlínem 1:3 a jejich náskok před Berany se snížil na tři body. Pro Rytíře to byla devátá porážka z posledních deseti zápasů. Po dvou utkáních se do jejich sestavy vrátil majitel klubu Jaromír Jágr a ani asistencí nezabránil další ztrátě. Berani zabrali po třech prohrách a uspěli poprvé ve třetím vzájemném zápase v sezoně. V čase 55:25 dal vítěznou branku obránce Jakub Ferenc a výhru Zlína pojistil Štěpán Fryšara.

Kladno podlehlo Zlínu 1:3. (4.1.2022)
Bitva pro Berany! Díky závěru porazili Kladno a stáhli manko

Branky a nahrávky: 24. Plekanec (Baránek, Jágr) - 17. Zabusovs (R. Veselý), 56. Ferenc, 57. Fryšara (Okál). Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva - Frodl, Komárek. Vyloučení: 4:4, navíc M. Novotný (Zlín) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 1000 (omezený počet).
Kladno: Bow (8.-9. Stahl) - Wood, Ticháček, Kehar, Baránek, J. Suchánek, Funk - Hlava, Plekanec, Kubík - Jágr, M. Filip, Pytlík - M. Beran, Zikmund, Melka - Kristo, M. Indrák, Routa. Trenér: D. Čermák.
Zlín: Kašík - Gazda, M. Novotný, Ferenc, Žižka, O. Němec, Suhrada, T. Hanousek - Mallet, Honejsek, Kubiš - Michasjonok, Hejcman, Okál - Flynn, R. Veselý, Zabusovs - Fryšara, P. Sedláček, Karafiát. Trenér: L. Jenáček.

České Budějovice - Mladá Boleslav 2:1

Motor si připsal pátou výhru z posledních šesti zápasů. Jihočeši otočili vývoj v samém závěru. V čase 58:57 vyrovnal při hře bez gólmana Milan Gulaš, o 16 sekund později rozhodl další útočník Jiří Ondráček.

Hokejová extraliga Motor ČB - Mladá Boleslav.
Báječný obrat v poslední minutě zajistil Motoru tři body s Mladou Boleslaví!

Branky a nahrávky: 59. Gulaš (Abdul, Štencel), 60. J. Ondráček - 31. J. Stránský (Pýcha, D. Šťastný). Rozhodčí: Pešina, Vrba - Zíka, Rampír. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváků: 1000 (omezený počet).
České Budějovice: Strmeň - Piskáček, Šenkeřík, Percy, Bučko, R. Vráblík, Štencel, Bindulis - Gulaš, Pech, Holec - Z. Doležal, J. Novotný, Abdul - Valský, J. Ondráček, Vondrka - Karabáček, M. Hanzl, M. Beránek. Trenér: Modrý.
Mladá Boleslav: J. Růžička - Pláněk, Pýcha, Lintuniemi, Jánošík, Šidlík, Bernad - D. Šťastný, Fořt, Kotala - T. Pospíšil, A. Raška, Kelemen - P. Kousal, O. Najman, Kantner - Eberle, Bičevskis, Lunter - J. Stránský. Trenéři: R. Rulík a Patera.

Liberec - Olomouc 3:4 v prodl.

Olomoučtí zdolali Bílé Tygry i ve třetím vzájemném souboji sezony. Severočeši zachránili duel ve třetí části vyrovnáním z 1:3, ale poslední slovo měl v čase 63:03 hvězdný útočník Hanáků David Krejčí.

David Krejčí
Tygři opět zkroceni! Káňa narozeniny oslavil vítězným pasem Krejčímu

Branky a nahrávky: 27. P. Jelínek (Melancon, Klapka), 53. Klapka (J. Vlach, Melancon), 54. Filippi (Birner) - 11. Švrček (V. Burian, Bambula), 35. Navrátil (Olesz), 35. Nahodil (J. Káňa II), 64. Krejčí (J. Káňa II). Rozhodčí: Šír, R. Svoboda - Lederer, Ganger. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváků: 1000 (omezený počet).
Liberec: Kváča - Štibingr, Vitásek, M. Ivan, Rosandič, Melancon, Derner, Aubrecht - Faško-Rudáš, Filippi, Birner - Zachar, Gríger, Ordoš - Klapka, P. Jelínek, J. Vlach - J. Šír, A. Najman, Rychlovský. Trenér: P. Augusta.
Olomouc: Konrád - T. Černý, Ondrušek, A. Rutar, Švrček, Škůrek, Řezníček - V. Tomeček, Krejčí, J. Káňa II - Klimek, J. Knotek, Kusko - Bambula, Navrátil, Olesz - Kunc, Nahodil, V. Burian. Trenéři: Moták a J. Tomajko.

Sparta - Brno 3:2 v prodl.

Hokejisté Sparty protáhli vítěznou sérii ve vzájemných zápasech na pět duelů. O druhé domácí výhře za sebou rozhodli v úplném závěru. V čase 59:12 při hře bez brankáře vyrovnal Erik Thorell a po 40 sekundách prodloužení rozhodl Michal Řepík.

Brněnští hokejisté (v bílém) po dramatickém závěru prohráli na ledě pražské Sparty 2:3 po prodloužení.
Dramatický šlágr. Brno dělilo od výhry 48 sekund, bod navíc Spartě zařídil Řepík

Branky a nahrávky: 54. Polášek (Buchtele, D. Voženílek), 60. E. Thorell (Řepík, R. Horák), 61. Řepík (R. Horák) - 10. Mueller (Zaťovič), 15. Zaťovič (P. Holík, Mueller). Rozhodčí: Hradil, Šindel - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 1000 (omezený počet).
Sparta: Salák - T. Pavelka, Moravčík, Mikliš, Polášek, M. Jandus, Tomáš Dvořák - Chlapík, Sobotka, Buchtele - Řepík, R. Horák, E. Thorell - M. Forman, D. Voženílek, D. Kaše - Dvořáček, D. Vitouch, J. Strnad. Trenéři: Jandač a Hořava.
Brno: Tomek - Ďaloga, Bartejs, Kučeřík, Holland, Gulaši, Tansey, Roth - Zaťovič, P. Holík, Mueller - Šik, Krištof, L. Horký - R. Pavlík, Rákos, Vincour - Dočekal, Ostřížek, T. Šoustal. Trenér: Kalous.