Po přípravě s nováčkem extraligy si Brňané ve středu užijí trochu oddychový zápas proti hvězdnému týmu Martin Havláta při jeho rozlučce s kariérou. Ve čtvrtek pak zamíří na stadion Luďka Čajky k přípravnému duelu proti Zlínu. „Určitě je lepší hrát zápasy a být na ledě než zvedat činky,“ culí se Nahodil.

Do Komety přestoupil v létě z Pardubic, nyní se sžívá se spoluhráči a v utkání proti účastníkovi ruské KHL Slovanu Bratislava si připsal první asistenci v Kometě. Angažmá si nemůže vynachválit. „Tohoto kroku vůbec nelituju. Už jsem potřeboval změnu. V Pardubicích jsem hrál sedm let. Jsem rád za takovou příležitost v Kometě. Chci ji využít, je to krok dopředu,“ povídá devětadvacetiletý odchovanec třebíčského hokeje.

Teď ho čeká hlavní rival Horácké Slavie. „Když jsme dřív přijeli s Třebíčí do Jihlavy, bylo to vyhecované. Loni v baráži jsme v Jihlavě hráli s Pardubicemi a myslel jsem, že to bude v klidu. Jihlavští fanoušci ale asi nezapomínají, takže když jsem byl vyloučený, pořvávali na mě. Ale nečekám nic speciálního, jde zkrátka o zápas Kometa – Jihlava, ne Třebíč – Jihlava,“ říká centr.

Přitom v Jihlavě v sezoně 2012/2013 odehrál deset utkání. „Z Pardubic mě tam poslali na měsíc na hostování. Spíš si mě ale fanoušci pamatují jako Třebíčáka,“ dodává s úsměvem.

Náročný týden
Úterý, 18.00:
Dukla Jihlava – Kometa Brno (vstupné 70 korun)

Středa, 18.30:
Kometa Brno – Havlát Team (vyprodáno)

Čtvrtek, 18.00:
Zlín – Kometa Brno (vstupné 30 korun)