Ve Slovanu jste podepsal jen na rok. Před mistrovstvím světa jste řekl, že máte domluvu s koučem a majitelem Komety Liborem Zábranským o případném návratu do Brna v budoucnu. Platí to?
Po sezoně jsme se bavili. Mám z toho pocit, že spíš chtěl, abych šel něco vyzkoušet a podíval se do jiného klubu. Beru situaci, jak je, a doufám, že si za Kometu v budoucnu zahraju. Je pro mě srdcová věc.

Po vypršení smlouvy jste jednali o jejím prodloužení?
Řeknu to takto… V Kometě jsem byl spokojený. Nechybělo mi v ní nic, ale skončila mi smlouva a prostě už jsem novou nedostal.

V poslední době se Slovanu nedaří. Dvakrát po sobě nehrál play-off a minulou sezonu byl třetí nejhorší tým soutěže. Přehodnotil jste plány jít do předního týmu KHL?
V Brně jsem se naučil mít nejvyšší ambice. Hrál jsem tam se super kluky, kteří dosáhli hodně úspěchů. Naučil jsem se spoustu věcí od Špenáta (Martin Erat – pozn. red.), Leoše (Čermáka), Harryho (Tomáš Malec) a dalších. Jdu do sezony s tím, že mám nejvyšší ambice a chci je přenést i do Slovanu. Nechci rychle skončit sezonu, ale dostat se co nejdál.

Hrál roli při rozhodování i fakt, že je Slovan Bratislava na Slovensku značka, kterou si pamatujete z dětství?
Slovan byl fenomén a asi i vždy bude. Když hrál ještě extraligu, vzpomínám si, že všude, kam přijel, to bylo emočně vypjaté. Jako malý jsem ho chtěl vždycky sledovat. Jde o klub s velkým jménem.

V klubu se potkáte s bývalým reprezentačním brankářem Jakubem Štěpánkem. Pomůže vám konkurence v brankovišti?
Sezona bude dlouhá u určitě ji neodchytám celou. Nikdy jsem neměl problém vycházet s brankáři. Chovali jsme se k sobě vždy rozumně. Jde o to, abychom pomohli mužstvu co nejvíc.

Do Bratislavy je to blízko. Budete dojíždět a zůstanete s rodinou v Brně?
Bydlet budeme asi v Bratislavě. Děti musí chodit do školy, z malé se stane příští rok předškolačka. Ale do Brna se určitě budu vracet. Je to kousek. Vidím to na pendlování mezi oběma městy.

KHL je také hodně o cestování. Bývají v ní výjezdy na série venkovních utkání do Ruska. Bude to nezvyk?
Vybral jsem si Slovan, protože budu často doma, na druhou stranu uvidím, co obnáší hrát KHL, jak je náročná na cestování. Dokážu se přizpůsobit čemukoliv. Vadí mi sice trochu létání, ale to se spraví. Teď letíme na dovolenou. Stále se v letadle necítím nějak dobře, ale není to jak dřív.

Vyčerpala vás sezona a odpočinek u moře přijde vhod?
Byla náročná spíš psychicky. Když jsem odešel z Brna, musel jsem řešit, kam půjdu, protože jsem nic neměl. Při mistrovství světa jsem měl hodně telefonátů a jednání, která trvala doteď. Už jsem nechtěl čekat a mít budoucnost vyřešenou. Přišla nabídka Slovanu, která mě potěšila. Jsem rád, že ze mě konečně opadla nervozita.

Jaký máte pocit z premiérového mistrovství světa ve slovenské reprezentaci?
Byl jsem zklamaný, že jsme nepostoupili do čtvrtfinále. Když se na šampionát z naší strany zpětně podívám, nebyl tak špatný. Chyběly nám dva body, které jsme ztratili proti českému týmu. Takový je hokej, ale zkušenost dobrá. Příští rok je šampionát na Slovensku, snad budu mít výkonnost, abych se na něj podíval. Je to výzva.