Jeho touha se po měsíční pauze zaviněné zlomeninou ruky zase stane realitou. „Jsem připravený na sto procent,“ hlásí před středečním třetím duelem finále extraligy doma proti Třinci.

Zranění ve třetím čtvrtfinále doma proti Vítkovicím ho na čas vyřadilo z play-off. Mezitím poctivě regeneroval a trénoval s kondičním trenérem Milošem Pecou. „Jezdil jsem na kole. Posiloval nohy a břicho. Na ledě jsem bruslil jen tak v teplákové soupravě bez rukavic, abych to nezapomněl. Ale dýchalo se mi celkem blbě, hořela mi trubice,“ vtipkuje třebíčský rodák.

S týmem žil. Jel na semifinále do Plzně, při finále v Třinci otvíral spoluhráčům vrátka na střídačku. „Aspoň jsem něco dělal. Nervozita ze mě trochu opadla. Jen jednou se mi stalo, že jsem zapomněl a Něma (spoluhráč Ondřej Němec – pozn. red.) si musel otevřít sám,“ směje se Dočekal.


OKUSOVAL NEHTY


Mimo střídačku by s napětím bojoval víc. „V Plzni jsem stál za bránou, což mě přišlo nejhorší. Třikrát dvacet minut a já si okusoval nehty. O nervy,“ říká Dočekal, jenž v Plzni nahrál na sociální síť Instagram motivační video.

Dokonce se „fušoval“ do práce kustodů. Chtěl nabrousit brusle. „Říkal jsem kustodům, ať mně to půjčí, ale nechtěli. Před dvěma lety brousil Peter Trška a bylo to dobré,“ vzpomíná na bývalého parťáka, jenž hraje za Vítkovice.

A zbývá poslední Dočekalova činnost. Proč mu v šatně říkají maturant? „Psal jsem slohovku k maturitě. Známku nevím, výsledky se někam posílají,“ povídá.

Jako styl slohové práce zvolil vyprávění. „Bitvu na moři s piráty. Moře mi je blízké, zbytek ne,“ říká s pobavením.

V Kladně, kde studuje management sportu a marketing, na něj čekají po play-off i ústní zkoušky. „Dělal jsem stavebku v Třebíči, ale nedodělal ji, tak s kluky jezdíme do Kladna. Doufám, že to zvládneme,“ prohlašuje Dočekal.

V kabině má i některé spolužáky, kteří také ve středních Čechách studují. „Mají pro nás dobré podmínky a mají i nějaké kontakty s Liborem Zábranským. Pomáhají nám. Jezdí sem, my zase za nimi. Podle času. Když nemůžeme, vyhoví nám a stanoví jiný termín," dodává Dočekal, který spoluhráče nejmenoval. Nechtějí o škole prý mluvit.