"Z gólů jsem měl velkou radost, ale porážka mi ji trochu pokazila," říká v rozhovoru bývalý hráč Skalice, který je v Praze na hostování z týmu brněnské Komety.

Michale, dal jste dvě branky, ale ze Zlína si vezete těsnou porážku. Jaké pocity ve vás po pondělním utkání převládaly?

Určitě zklamání. Porážka nás mrzela, protože zápas jsme měli hodně dobře rozehraný. Pokaždé jsme o gól vedli. Bohužel jsme měli ve třetí třetině tříminutový výpadek, během kterého jsme dostali dvě rychlé branky po sobě. Zlín už zápas nepustil.

Dal jste už v extralize dvě branky v jednom utkání nebo to byla vaše premiéra?

Byla to moje premiéra. Dva góly v jednom utkání jsem nikdy nedal. Byl jsem sám ze sebe překvapený. Měl jsem velkou radost, ale porážka mi ji trochu kazila.

Jak byste popsal obě trefy?

Na mém prvním gólu má velký podíl zlínský obránce, který si puk srazil do vlastní sítě. Já jsem střílel z první od modré čáry a protihráč puk nešťastně sklep do branky. U druhé branky jsem střílel, ze strany od mantinelu. Gólmanovi Horčičkovi to proletělo někde pod vyrážečkou. Snažím se často střílet, tentokrát mi to tam dvakrát spadlo.

Ve Zlíně jste dostal spoustu prostoru na ledě. Máte důvěru trenéra Růžičky nebo to souviselo se dvěma vstřelenými brankami?

Zatím si na vytíženost nemohu stěžovat, protože hraji oslabení i přesilovky. Na ledě jsem skoro pořád. Dalo by se říct, že skoro ob střídání. Je jasné, že v jednom zápase stráví člověk na ledě více času, podruhé méně. Z8leží jak vám to jde a jak se vyvíjí hra. Zatím jsem ve Slavii moc spokojený.

Byl trenér Vladimír Růžička po utkání hodně kritický?

Rozčilený určitě nebyl, ale všechny nás porážka mrzela. Kdybychom vedení udrželi, mohli jsme se v tabulce posunout na druhé místo, což se bohužel nepodařilo. Myslím si ale, že herní projev máme v poslední době velmi dobrý.

Zápas si nenechali ujít ani vaši rodiče a známí. Co vám po zápase říkali?

Rodinu jsem viděl po dlouhé době, protože z Prahy se domů moc často nedostanu. Byl jsem rád, že jsem před nimi dal dva góly. Určitě jsem jim udělal radost. Mamka s taťkou mě chválili.

Dal jste dvě ze tří branek Slavie a přesto byl nejlepším hráčem vašeho týmu zvolen Vladimír Sobotka. Nemrzelo vás to trochu?

Já to takhle nevnímám. Vláďa Sobotka je zkušený hráč z NHL. Ve Zlíně hrál výborně. Takové věci vůbec neřeším, protože je neovlivním.

Čím to je, že se Slavii proti Zlín letos vůbec nedaří? Ve třech vzájemných zápasech jste získali pouze bod.

Musím říct, že Zlín hraje naprosto odlišný hokej než většina mančaftů v extralize. Hráči Zlína často pouze dloubají puky do středního pásma, hodně hrají o mantinel. Mají velmi dobře propracovanou obranu, střední pásmo. Přes nich se hodně těžko prochází. Když se Zlín dostane do vedení, tak se s výsledkem hodně složitě něco dělá.

Vy jste do Slavie přišel v létě na hostování z Komety Brno. Jak se vám angažmá v hlavním městě zamlouvá?

Ve Slavii se mi líbí, jsem tam moc spokojený. I když je Brno proti Praze taková větší vesnice (úsměv). Jsem ale docela přizpůsobivý člověk, takže jsem si v Praze zvykl rychle. Volného času moc nemám, program je náročný, ale samozřejmě se nevěnuji pouze hokeji. Několikrát jsem byl v kině, na nákupech. V Praze se člověk vůbec nenudí.

V čem je největší rozdíl mezi oběma kluby?

Největší je asi mezi fanoušky. Zatímco domácí utkání Komety jsou pravidelně vyprodány, na zápasy Slavie většinou moc diváků nechodí. Spousta lidí přišla pouze na Kladno. Navíc v Praze se neustále stěhujeme. Pořád pendlujeme mezi O2 arenou a Edenem, který je ve Vršovicích. Do nějakého velkého srovnání bych se ale nechtěl pouštět, protože je za námi polovina sezony a já jsem navíc stále hráčem Brna.

Letos jste v pětadvaceti zápasech nasbíral šest bodů za čtyři branky a dvě asistence. Jste s touto bilancí spokojený?

Celkem jsem spokojený, ale bodů mohlo být mnohem víc, protože pravidelně chodím na přesilovky. Snad je teď začnu sbírat pravidelně. Hlavně se snažím hrát dobře dozadu, podávat dobré výkony a nedostávat góly.

V extralize letos hraje spousta hráčů z NHL. Je jejich přítomnost na ledě znát?

Když s loňskou sezonou porovnám třeba tým Kladna, tak to je úplně jiné mužstvo. Útočná formace Jágr – Plekanec – Tlustý je neskutečná. Měl jsme tu možnost si proti nim zahrát a mohu říct, že tito hráči jsou úplně někde jinde.

Potkal jste se na ledě i s Jágrem, nebo ho měl na starosti někdo jiný?

Docela často jsem se s ním potkával. Takové hráče, jako je Jágr nebo Plekanec, skoro nejde uhlídat. Jsou silově i výkonnostně někde jinde než zbytek extraligových hráčů. Člověk si musí dávat velký pozor na ně a být neustále ve střehu. Dokáží využít každý metr navíc, z každého souboje se dokáží vymotat a zakončit. Pro mě je to ale velká zkušenost.

Vy jste si zahrál v zaplněné O2 areně i proti Jaromíru Jágrovi. Jak na zápas s Kladnem vzpomínáte?

Na takové zápasy se nezapomíná. Já si takové utkání užívám. O2 arena byla zaplněná, atmosféra byla skvělá.

Dostanete se během sezony i domů?

Občas se dostanu domů. Hlavně když je reprezentační přestávka. Naposledy jsme měli dva dny volno, tak jsem si na otočku zajel domů. Vyměnil jsem si pneumatiky (smích).

Blíží se Vánoce. Strávíte je v Praze nebo dostanete od trenéra na pár dní volno a pojedete za rodinou do Lužic?

Na Vánoce určitě pojedu domů. Chci je strávit s rodinou. Jsem rád za každou chvíli, kterou s nimi strávím.

Michal Kempný

Post: obránce

Datum narození: 8. září 1990

Výška: 183 cm

Váha: 88 kg

Hůl: levá

Klub: HC Slavia Praha

Letošní bilance v extralize: 25 zápasů – 4 branky – 2 asistence – 6 bodů – +9 – 22 TM