Ofenzivní bek si udělal jméno v Pardubicích, kde v sezoně 2016/2017 zaznamenal 36 bodů v osmačtyřiceti zápasech. „O jeho útočných předpokladech není třeba spekulovat. To je jasně dané tím, na jaká čísla dosahoval. Otázka je, jakým způsobem zapadne do kádru Komety. A taky jeden ze stávajících obránců to odnese,“ zmínil televizní expert Jakub Koreis.

Zatím se jako nejpravděpodobnější varianta jeví odchod jednoho ze stávajících obránců na hostování do konce roku. Pak by se vrátil na play-off. „Dokážu si to představit, protože tohle se stalo i v minulých letech, když třeba Tomáš Vondráček dvakrát odešel a pak se vždy vrátil na vyřazovací část, aby Kometa měla široký kádr pro případ, že se někdo zraní nebo se někomu nebude dařit,“ podotkl bývalý útočník brněnského celku Koreis.

Nicholas Schaus
Datum narození: 3. 7. 1986
Státní příslušnost: USA
Post: Obránce
Kluby: Syracuse (AHL), Stavanger (Norsko), Wolfsburg (Německo), Innsbruck (EBEL), Pardubice (ELH), Magnitogorsk, Kunlun, Slovan Bratislava (KHL), Kometa Brno(ELH)
Úspěchy: Mistr norské ligy (2014), nejužitečnější hráč play-off norské ligy (2014), nejproduktivnější obránce české extraligy (2017)

Dvaatřicetiletý Schaus naposledy hrál ve Slovanu Bratislava, kde se mu vůbec nedařilo a podle zdroje Deníku měl mít neshody s trenérem. V desíti zápasech zaznamenal pouze dva body a připsal si sedm záporných v hodnocení účasti na ledě plus/minus.

Proto nad tím, co fanoušci od něj mohou čekat, visí otazník. „Záleží, jak na tom Schaus je, protože prošel čtyřmi mužstvy za dva roky. Jde o hráče, který chce být hodně na ledě. Je ofenzivní a záleží jak zapadne do skladby kádru, kde už hodně útočných hráčů je,“ zamyslel se Koreis.

S ofenzivními choutky se přitom pojí větší riziko chyb vzadu. „Útočným bekům, kteří jsou produktivní, se kiksy promíjí, protože jejich hodnota je v tom, že oni jsou kreativní a přináší góly,“ dodal Koreis.