Vejmelka vychytal Mladou Boleslav. Kometa po výhře 2:0 zase vévodí extralize

Mladá Boleslav, Brno /ANKETA/ – Celých 50 minut a 51 sekund. Tak dlouho se čekalo, než jeden z fantomů v brance povolí. V tomto čase vstřelil vítězný gól hokejistů brněnské Komety Hynek Zohorna, když překonal brankáře Brandona Maxwella. Brňané v šestnáctém kole extraligy zvítězili na ledě Mladé Boleslavi 2:0 a opět vedou tabulku, o skóre před Třincem.

22.10.2017 1 AKTUALIZOVÁNO 23.10.2017
Zvětšit fotografii

Hokejisté brněnské Komety v šestnáctém kole extraligy zvítězili na ledě Mladé Boleslavi.Foto: Jan Pavlíček

Nulu vychytal brněnský gólman Karel Vejmelka. „Musím mu pogratulovat k výkonu. Byl obrovská opora,“ vysekl poklonu asistent kouče Komety Petr Haken.

Brněnský trenérský štáb chtěl dodat týmu impuls. Do branky se místo Marka Čiliaka, který odchytal šest duelů v řadě, postavil Vejmelka.

Připsal si třetí zápas v letošní sezoně extraligy a také třetí výhru. „Marek teď chytal spoustu utkání za sebou a výborně. Dopředu jsme se domluvili, že bude v Boleslavi chytat Karel, věděl to včas a připravil se. Je to výborný brankář,“ chválil Haken jedenadvacetiletého brankáře, který vychytal druhou nulu v sezoně. Jedinou branku dostal ve Vítkovicích při výhře Brna 5:1.

Vejmelka v Mladé Boleslavi pokryl 31 střel, domácí gólman Maxwell ještě o dvě více. Brněnský brankář vytáhl i několik důležitých zákroků při třech oslabeních v první desetiminutovce třetí třetiny. „Ve třetí části nás zbrzdila oslabení a Boleslav se dostala hodně do hry. Musím ale pochválit hráče, kteří na oslabení chodili. V posledních zápasech jsme v nich dostávali hodně gólů, teď jsme to ale zvládli a navíc jsme byli odměněni tím, že rozhodující gól padl právě při našem vyloučení,“ uvedl Haken.

Zápas rozhodla situace z 51. minuty, kdy Alexandre Mallet vybojoval u mantinelu puk, poslal jej mezi kruhy na hůl Hynka Zohorny, a ten zamířil přesně do horního růžku branky.

Výhru pak pečetil při powerplay Martin Dočekal. „Rozhodlo naše neproměnění přesilovek. Vyměnili jsme si role z prvního utkání, kdy jsme rozhodli při přesilovce Komety,“ připomněl kouč Mladé Boleslavi Patrik Augusta výhru jeho týmu 3:2 ve třetím kole v Brně.

Kometa po prohrách s Litvínovem, Třincem a Mountfieldem slaví kýženou výhru. V příštím duelu v pátek doma vyzve Zlín.

BK Mladá Boleslav – HC Kometa Brno 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 51. H. Zohorna (Mallet), 60. Dočekal (Vincour)
Rozhodčí: Pavel Hodek, Alexander Pavlovič – Tomáš Brejcha, David Jelínek
Vyloučení: 1:3. Bez využití. V oslabení: 0:1
Diváci: 3876
Mladá Boleslav: Maxwell - J. Říha, Kotvan, Knot, Jan Hanzlík, Stříteský, Němeček, Eminger - Lenc, P. Holík, Klepiš - Orsava, Žejdl, Pacovský - M. Procházka, P. Musil, Urban - P. Kousal, T. Knotek, L. Pabiška. Trenéři: P. Augusta, Ujčík a Žabka
Brno: Vejmelka - Štencel, Barinka, Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec - M. Erat, Nahodil, Zaťovič - Vincour, L. Čermák, T. Svoboda - Mallet, J. Hruška, H. Zohorna - Haščák, V. Němec, Dočekal. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný a Haken

Autor: Petr Musil

Ovládne hokejová Kometa Brno základní část extraligy?

ANO

78 %

NE

22 %

Hlasovalo: 58

22.10.2017 VSTUP DO DISKUSE 1
Centrem města Brna prošel historický průvod vojska s císařem Napoleonem. Brňané si tak připomněli slavkovskou bitvu.
1 23

Pryč s žabožrouty? Zdržte se nadávek, radil radní při projížďce Napoleona Brnem

Fotbalisté brněnské Zbrojovky ve čtrnáctém kole domácí nejvyšší soutěže porazili brankou Michala Škody Teplice 1:0.
35

Střídajícímu Škodovi stačila minuta, aby rozhodl. Zbrojovka vyhrála i v oslabení

Zájem o Seniorbusy roste, přibude čtvrté auto. Měsíčně přepraví skoro tisíc lidí

Brno /ANKETA, FOTOGALERIE/ – Zavolat a objednat si odvoz přímo z domu k lékaři, za rodinou i na hřbitov. To umožňuje důchodcům brněnský Seniorbus, který město června 2016 provozuje. Zájem o něj se neustále zvyšuje.

Výstaviště ukazuje krásu minerálů z celého světa. Děti se naučí poznávat fosilie

Brno – Minerály z Pákistánu, Peru nebo třeba Mexika si nadšenci tento víkend prohlížejí na brněnském výstavišti. V pavilonu B začala v sobotu výstava Minerály Brno.

RegioJet výrazně omezí autobusy mezi Prahou a Brnem, posílí vlaky

Praha, Brno - Společnost RegioJet seškrtá od poloviny ledna o více než třetinu provoz žlutých autobusů mezi Prahou a Brnem. Důvodem je velká expanze firmy do železniční dopravy mezi oběma největšími městy v zemi.

Hrajeme hodně v rozích a netlačíme se před gólmana, zlobil se po prohře Zohorna

Brno – Přihrával na jediný gól jeho týmu v zápase, což na výhru nestačilo. Hokejového útočníka Hynka Zohornu štval po prohře 1:3 s Vítkovicemi především nedůraz před brankou soupeře. „Potřebujeme dostat puk na beky nebo si líp najíždět. Pokud už se dostaneme do nějaké šance, tak trefíme prvního hráče,“ láteřil po druhé domácí prohře za sebou sedmadvacetiletý forvard brněnské Komety.