Přednost dostali zkušenější gólmani Marek Langhamer a Roman Will. Odchovanec Třebíče to ale jako zklamání rozhodně nebere. „I když jsem do zápasů nakonec nenastoupil, jsem rád, že jsem tréninky s klukama absolvoval. Byla to pro mě skvělá zkušenost, ze které můžu do budoucna čerpat dál,“ popisuje po vítězném turnaji ve Finsku.

Šestý ročník v extralize, pozice jedničky brněnské Komety a jako bonus účast na reprezentačním turnaji. To je ve vašem věku velký úspěch, nemyslíte?

Úspěch to pro mě určitě je, vrací se mi tím odvedená práce. Z výsledků je vidět, že jsem se připravoval dobře a ubírá se to správným směrem. Z Karjala Cupu mám příjemné pocity, rozhodně to pro mě byla fajn zkušenost a jsem rád, že jsem tam mohl být.

V Kometě se vám teď daří. Po dlouhém čekání jste se stal jedničkou. Mrzí vás o to víc, že jste na Karjala Cupu nemohl ukázat své kvality?

Věděl jsem, že tam jedu jako jeden ze tří, přesto mě to trošku mrzí. Předpovědi byly takové, že každý z nás má chytat jeden zápas. Nakonec se to trošku změnilo a já byl jen jedno utkání jako dvojka, jinak jsem nechytal vůbec. Na tuhle situace jsem byl připravený, takže mi to nevadí a nepřekvapilo mě to. Určitě necítím zášť, ani nejsem naštvaný. Jsem rád, že jsem tam mohl s klukama být a zažít atmosféru. Ještě, když jsme vyhráli.

V zápasech dostali nakonec přednost brankaři Marek Langhamer a Roman Will. Co podle vás bylo pro trenéry rozhodující?

Rozhodly určitě zkušenosti a výkony, které kluci podávali v prvních dvou zápasech. Mají toho odchytáno víc. Trenéři vsadili na jistotu, a to se vyplatilo.

V utkáních proti Rusům je vždycky něco navíc, jsou pro nás jedni z největších soupeřů. Cítil jste tuhle atmosféru i před rozhodujícím nedělním utkáním Karjala Cupu?

Zápasy s Ruskem jsou specifické, je v nich ještě větší náboj než s ostatními soupeři. Chuť vyhrát byla větší a pocity po výhře o to lepší, když jsme díky tomu utkání vyhráli turnaj.

Titul vybojovali čeští hokejisté na Karjala Cupu teprve podruhé, naposledy před sedmi lety. Jaký jste zažíval při vaší premiérové účasti pocit?

Pocity po výhře byly super, i když kluci na ledě to samozřejmě museli prožívat ještě víc. Oslavy jsme si zaslouženě užili, dali jsme si i nějaké pivo a atmosféra po celém turnaji byla skvělá. Parta se tam sešla dobrá, také díky tomu jsme všechna utkání zvládli takhle lehce.

Můžete srovnat úroveň extraligových a reprezentačních utkání?

Reprezentační jsou na daleko větší úrovni. Hra je rychlejší, hokejisté jsou vyspělejší. Skok mezi nimi jsem viděl. Hráči přemýšlí víc dopředu a v určitých situacích jsou chytřejší. I když jsem do zápasů nakonec nenastoupil, jsem rád, že jsem mohl tréninky s klukama absolvovat. Byla to pro mě skvělá zkušenost, ze které můžu do budoucna čerpat dál.

Kometu Brno čekají tento týden tři extraligové zápasy. Zúčastníte se jich, nebo dostanete po reprezentačních utkáních pauzu?

S trenéry teprve řešíme, jak bude můj program nakonec vypadat. Pokud se nic nezmění, rád bych v zápasech nastoupil. Jsem připraven chytat za Kometu nejlépe, jak umím. Doufám, že se nám podaří pokračovat v kvalitních výsledcích a v tabulce si udržíme jednu z předních pozic, stejně jako to bylo doteď.

ELIŠKA NOVÁKOVÁ