Nadějný útočník Nečas tedy zmešká větší část finále play-off extraligy proti Liberci, které začíná v pátek stejně jako šampionát. Junioři turnaj končí 23. dubna, o den později a 26. dubna by se hrál ještě případný šestý a sedmý duel extraligového finále. „Je to vyvrcholení play-off, kvůli němu hrajete celou sezonu. Na druhou stranu mistrovství světa do osmnácti let už další nebude," povídal Nečas a nejraději by stihl obojí.

Ilustrační foto.
Zápasy Komety nejspíš lidé uvidí i na Zelňáku. Lístky do Ronda? Přes tisíc korun

Kometa nemá jednoduchou pozici. Extraligové kluby mohou zapsat do utkání osmnáct hráčů ve věku dvaceti let a starších. Na zbývající dvě místa soupisky už nasazují juniory.

Brňané dodali kromě Nečase osmnáctce třeba i beky Filipa Krále a Dalimila Mikysku. „Na mistrovství jedou například Škarek z Jihlavy nebo Zadina z Pardubic, ale výjimka se neruší. Ať je to baráž, nebo finále, majitelé platí hráče, celý rok se o něco snažíte a kluci v klíčové fázi sezony odjedou na reprezentační akci. Měli bychom se z toho poučit a udělat výjimku," tvrdil Zábranský. Pravidla ohledně mladíků se ruší zatím jen na šampionát dvacítek.

Nečas nasázel v play-off dosud čtyři góly a s jeho odchodem se rozpadá dobře fungující útok s Alexandre Malletem a Hynkem Zohornou. „Přál bych si, aby zůstal v Kometě na finále. Jsou ale jiné zájmy, národní mužstvo. Mládež moc titulů nezískala. Je to výborný hráč, dobře mu to myslí, umí se přizpůsobit herní situaci," chválil legendární bek Komety Rudolf Potsch.

Hokejista Martin Nečas.
Osmnáctiletý Nečas: Jsem mladý, ale to neznamená, že budu jen odhazovat puky

Nečase zřejmě nahradí jiný mladík, v úvahu připadá Tomáš Havránek. Brňané však mohou hrát bez mladíků, ale jen na šest starších beků a dvanáct útočníků. „Musíme se s tím popasovat. Toto pravidlo ale není v pořádku," mínil kapitán Komety Leoš Čermák.