Pořadateli akce jsou Kometa a brněnská městská tržnice. „Připravujeme projekci všech zápasů finále na dvou obrazovkách. Dále chystáme doprovodný program pro celou rodinu se soutěžemi, kvízy, rozhovory s hráči i hokejovými legendami a podobně. Okolo kašny a v dalších místech budou stánky s občerstvením a toalety," uvedl Pavel Bartošek z agentury BM Media Production.

Do pátečního začátku finálové série budou podle něj vyřízena všechna potřebná povolení.

Jednání potvrdili i zástupci radnice Brna-středu. „Obdrželi jsme žádost o možnost veřejné velkoplošné projekce zápasů Komety a v této chvíli vše projednáváme," uvedla mluvčí Denisa Kapitančiková.

Zelný trh je už třetím místem, kde by byla veřejná projekce zápasů vyřazovací části. Brňané mohli před velkoplošnými obrazovkami společně fandit Kometě například v roce 2015 na Moravském náměstí v semifinálové sérii s Litvínovem. Na stejném místě byla projekce i o rok dříve, kdy se brněnský klub prostřílel až do finále proti Zlínu. Už dříve zaplnily davy modrobílých fanoušků také většinu náměstí Svobody.

Návštěvníci domácích zápasů Komety, kteří se k DRFG Areně chystají přijet autem, naopak podle magistrátu určitě nebudou moct využít odstavné parkoviště ve Vojtově ulici. „Parkoviště jsme otevřeli pouze výjimečně na první dvě domácí utkání semifinále s Hradcem Králové. Teď už zde pracují archeologové," informoval mluvčí magistrátu Filip Poňuchálek.

O výsledku projednávání žádosti bude Deník Rovnost informovat.

Lístky na finále do brněnské DRFG Areny stojí přes tisíc korun

Pokud si chcete vychutnat finále hokejové extraligy mezi Kometou a Libercem z pohodlí sedačky, musíte vytáhnout z peněženky až 1250 korun. Tedy aspoň na duely v brněnské DRFG Areně, v Liberci stojí nejdražší lístek 380 korun.

Některé fanoušky nastavená cena vstupenek pro duely v Brně nepříjemně zaskočila. „Rád přispěju na dobrou věc a chápu, že hráči se musejí nějak zaplatit, ale jsem nepříjemně překvapený. Čekal jsem cenu kolem devíti stovek, tohle už mi přijde opravdu přestřelené," uvedl dlouholetý brněnský fanoušek Michal Meluzín, který se přesto na finále plánuje vydat.

Brněnští permanentkáři mají šanci získat vstupenky od úterý do pátku na pokladně DRFG Areny i na internetové síti Ticketportal. Fanoušci ve volném prodeji koupí lístek v sobotu, doprodej je v úterý a středu. Série startuje v pátek v Liberci.

Vstupenky na domácí zápasy Liberce:I. až III. kategorie sezení – rozmezí od 300 korun do 380 korun
Stání - 220 korun
Stání fanklub – 240 korun
Stání hosté – očekávaná částka 300 korun
Zlevněné vstupné – děti do 140 centimetrů sleva 100 korun
Vstupenky na domácí zápasy Komety:Sezení permanentkáři – 1 200 korun
Sezení volný prodej – 1 250 korun
Stání permanentkáři – 800 korun
Stání volný prodej – 850 korun

Předprodej v Liberci začal v pondělí. Permanentkáři nakupují každý den až do středy od sedmi hodin ráno do šesti hodin večer na Rotundě ve Sport Parku Liberec. Volný prodej bude ve čtvrtek a v pátek až do začátku utkání. Lístky pro brněnský fanoušky se budou distribuovat přes fanklub.

Předprodej pro permanentkáře Komety:- úterý 11. dubna: hlavní pokladna 10:00 - 18:00 (permanentkáři, v úterý půjdou vstupenky na internet - čas se upřesní v průběhu dne)
- středa 12. dubna permanentkáři (hl. pokladna od 9:00-17:00).
- čtvrtek 13. dubna 9:00 - 17:00 - permanentkáři, (Od 9:00 také ZTP/P)
- pátek 14. dubna 10:00 - 16:00 - permanentkáři, konec předprodeje jak na hlavní pokladně, tak na internetu)
Volný prodej:- sobota 15. dubna 9:00 - 15:00 volný prodej (hl. pokladna), nejdříve odbavíme fanoušky na hlavní pokladně, potom teprve dle aktuální situace půjdou lístky i na web).
- neděle a pondělí ZAVŘENO
- úterý 18. dubna od 10:00 případný doprodej
- středa 19. dubna od 10:00 případný doprodej
Zdroj: www.hc-kometa.cz

Program finále:
Pátek 14. dubna - 1. zápas:
17.20 Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno (vzájemné zápasy v této sezoně: 1:5, 4:3 v prodl., 0:3, 1:2).
Sobota 15. dubna - 2. zápas:
17.00 Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno.
Úterý 18. dubna - 3. zápas:
17.20 HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec.
Středa 19. dubna - 4. zápas:
17.20 HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec.
Sobota 22. dubna - případný 5. zápas:
14.20 Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno.
Pondělí 24. dubna - případný 6. zápas:
17.20 HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec.
Středa 26. dubna - případný 7. zápas:
17.20 Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno.
Pozn.: Všechny zápasy odvysílá přímým přenosem program ČT Sport.

DANIEL HRBOLKA
MARTIN VYMYSLICKÝ