I když nemohl slavit s medailí na krku, bujaré veselí si užil. „Oslavili jsme to poctivě a se vší noblesou. Teprve v pondělí jsem mohl řídit,“ popisuje bývalý obránce Komety, který aktivní kariéry zanechal před deseti lety.

Dal totiž přednost rodině. „Když mi bylo dvacet, narodilo se mi dítě a rozhodl jsem se, že půjdu trochu jinou cestou. Vrhl jsem se na trénování a postupně jsem se v roce 2011 dostal až k práci s videem pro první tým,“ vysvětluje Horáček, který v Kometě stále trénuje výběr sedmých tříd.

Mistrovské oslavy v Brně. Hokejisté Komety přijeli mezi fanoušky na zaplněný Zelný trh v otevřeném autobuse.
Mistrovské oslavy v Brně: hokejisty přivítalo 12 tisíc fanoušků, obsadili i věž

Unikátní plakát mistrů hokejové extraligy a příloha o cestě brněnské Komety za titulem
• Jak Kometa vstala z popela za éry Libora Zábranského
• Kdo se podílel na historickém titulu po 51 letech
• Fotogalerie fanoušků z oslav
• Jak se slavilo před 51 lety
• Jak vypadá projekt návratu za Lužánky
• Rozhovory, analýzy, zajímavosti
• A spoustu dalšího čtení

Na 16 stranách již v sobotu 29. dubna!

Letošní úspěch brněnského celku přisuzuje poctivé práci všech lidí v klubu. „Nejen letošní sezonu děláme maximum pro to, abychom udrželi Kometu na výslunní. Všichni v klubu makají na plné obrátky a titul je pro všechny za odměnu,“ říká.

Vývoj hokeje jde neustále dopředu a na práci s videem kladou trenéři stále větší důraz. „Letos jsme pracovali s hráči hodně individuálně i po pětičlenných skupinách. Poté zvlášť rozebíráme práci jednotlivých formací na přesilovky i oslabení. Výsledek v podobě titulu je zásluha všech. Od nás u videa až po asistenty a hlavního kouče Libora Zábranského,“ povídá Horáček.

Brněnský videokouč Jiří Horáček.
Videokouč Horáček: Jedná se hodně o detaily. Musím zachytit každou změnu

Jeho práce spočívá v tom, že před každým zápasem přichystá video o soupeři, které prezentuje při týmovém mítinku se všemi hokejisty. „Pak chodí hráči individuálně, kdo co potřebuje. Někdo to vyžaduje, jiní moc ne,“ přibližuje.

Z mistrovského týmu dbá na videopřípravu nejvíc Martin Erat. „Všichni jsou profíci, ale Martin je zvyklý ze zámoří trávit u videa spoustu času,“ podotýká Horáček.

Před play-off mu práce zabrala sice hodně času, přinesla však užitek. „Je pravda, že práce bylo dost. Chtěl jsem, aby trenéři měli vše perfektně nachystané,“ uzavírá.