Vítězství zadarmo. Karlovy Vary ztrestaly brněnské hrubky

Karlovy Vary, Brno /FOTOGALERIE/ – V reprezentační přestávce mají o čem přemýšlet. Brněnští hokejisté si v neděli prohráli zápas po hrubých individuálních chybách a v oslabení. V šestnáctém kole extraligy rozhodly domácí Karlovy Vary o své výhře 5:3 především čtyřmi brankami ve druhé třetině. „Bohužel jsme faulovali a v oslabení dostali dvě branky. Další dva góly jsme obdrželi z rychlých protiútoků a bylo to 1:5," popsal rozhodující fázi duelu brněnský asistent kouče Karel Beran.

1.11.2015 54 AKTUALIZOVÁNO 1.11.2015
Zvětšit fotografii

Brněnští hokejisté si v neděli prohráli zápas po hrubých individuálních chybách a v oslabení. V šestnáctém kole extraligy rozhodly domácí Karlovy Vary o své výhře 5:3 především čtyřmi brankami ve druhé třetině.Foto: DENÍK/Jan Čech

Duel na západě Čech přinesl překvapivou změnu v sestavě Komety. Mezi tři tyče zabruslila místo Marka Čiliaka brankářská dvojka Martin Falter. Oba dva si pozice vyměnili v sedmadvacáté minutě. V tu dobu Falter neunesl dvě branky ve dvou minutách a obě z přesilových her.

Těžko však na domácí zásahy mohl reagovat. Teč Michala Vachovce dostal do protipohybu a Václav Benák po sjetí ke kruhu pálil do odkryté branky. „Klíčový moment byly naše dvě využité přesilovky a také proměněné dvě přečíslení dvou na jednoho," řekl domácí asistent Karel Mlejnek, v jehož týmu chyběl zraněný Radek Duda.

Brněnští obránci ve druhé třetině stejně jako při páteční domácí prohře 2:3 s Vítkovicemi chybovali v pozici, kdy za sebou neměli žádnou podporu. Ledabylou zadovku Tomáše Kaberleho ještě Martin Kohout nepotrestal. Hrubku Petra Kuboše na modré čáře však domácí útočník Tomáš Bulík z protiútoku využil.

Hokejisté Karlovy Varů působili daleko živějším dojmem. Nakopl je třinecký elixír. „Každé mužstvo do zápasu nastupovalo v jiném psychickém rozpoložení, nám hodně pomohl páteční výkon na ledě Třince," připomněl Mlejnek překvapivou výhru 3:2. „Bylo nepříjemné, když nám dala Kometa dvě slepené branky v úvodu třetí části, ale výsledek jsme udrželi i díky zmíněnému sebevědomí z Třince," dodal trenér Karlových Varů, které doma s Brnem prohráli v základní hrací době naposledy v lednu 2011.

Kometa z posledních třech zápasů nevytěžila ani bod. Nezbývá ji než věřit slovům beka Jozefa Kováčika. „V reprezentační přestávce se určitě dáme do kupy, potrénujeme a naše hra bude vypadat jinak," prohlásil slovenský bek. Brněnští hokejisté klesli na osmé místo tabulky. Na první Liberec momentálně ztrácejí jedenáct bodů. Další duel čeká Kometu až 11. listopadu v Olomouci.

Energie Karlovy Vary – Kometa Brno 5:3 (1:0, 4:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 10. Osmík (Gorčík, Rohan), 25. Vachovec (Bartek, Gulaši), 27. Benák (Marosz, Bičánek), 34. Huna (Rachůnek, Marosz), 36. Bulík (Bartek) – 21. Svoboda (Kováčik, Kaberle), 41. Mrázek (Němec, Kuboš), 42. Burian (Hruška)

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Bičánek ©, J. Tomeček, Sičák, Benák, Gulaši, Harant, Dvořák – T. Rachůnek, Marosz, Huna – Vachovec, Bulík, Bartek – Harkabus, Zadražil, Kohout – T. Rohan, Osmík, Gorčík

HC Kometa Brno: Falter ( od 27. Čiliak) – Kaberle, Dujsík, Hanzlík, Kováčik, Malec, Kuboš, Spang – Mrázek, H. Zohorna, Vondráček – Burian, Čermák, Svoboda – Káňa, Hruška, Němec – Raška, Dočekal, R. Zohorna

Politikou se dnes bavím, když už si ten cirkus platíme, říká herec Kňažko

Brno - Hru Shylock, která se podle něj dotýká nás všech, uvede v pondělí Divadlo Bolka Polívky v hlavní roli s Milanem Kňažkem. Slovenský herec se po pádu komunismu od divadla přesunul do politiky. Působil jako poradce Václava Havla, později jako slovenský místopředseda vlády a ministr kultury. Před pár lety se k divadlu vrátil, aby pomohl najít nový směr. „Pádem komunismu divadlo ztratilo důvod projevovat svobodu mezi řádky a v metaforách. Hledalo nový směr. Proto jsem se vrátil,“ říká Kňažko v rozhovoru pro Deník Rovnost.

Pryč s žabožrouty? Zdržte se nadávek, radil radní při projížďce Napoleona Brnem

Brno /VIDEO, REPORTÁŽ/ - Kudy chodil v Brně Napoleon a jak se žilo místním na počátku devatenáctého století zjistily stovky lidí v sobotu večer v ulicích Brna. Město totiž ožilo historií při průvodu vojáků s císařem Napoleonem Bonaparte.

Střídajícímu Škodovi stačila minuta, aby rozhodl. Zbrojovka vyhrála i v oslabení

Brno /FOTOGALERIE/ - Fotbalisté brněnské Zbrojovky ve čtrnáctém kole domácí nejvyšší soutěže porazili brankou Michala Škody Teplice 1:0.

Zájem o Seniorbusy roste, přibude čtvrté auto. Měsíčně přepraví skoro tisíc lidí

Brno /ANKETA, FOTOGALERIE/ – Zavolat a objednat si odvoz přímo z domu k lékaři, za rodinou i na hřbitov. To umožňuje důchodcům brněnský Seniorbus, který město června 2016 provozuje. Zájem o něj se neustále zvyšuje.