„Bylo to o trpělivosti a skvělém brankářovi, všichni víme, že Dominik Furch je základní kámen. Hráli jsme taky obětavě, uhrát čisté konto ve Vítkovicích je parádní," lebedil si do kamery O2 TV Sport trenér Komety Patrik Martinec.

Domácí měli před znovu zaplněnou Ostravar Arénou herně dlouho navrch, jenže naráželi na pevnou defenzivu Komety a brankáře Dominika Furcha. „Celý zápas hodnotím jenom pozitivně. Byli jsme lepší a tlačili se, ale nepadlo nám to tam. Věděli jsme, že série bude těžká. Připravíme se na zápasy v Brně, venku hrát umíme," burcoval kouč Vítkovic Miloš Holaň.

Fotbalová Líšeň patří mezi přední druholigové adresy.
Líšeň válí na Twitteru: Děkuje Muskovi a představila nové dresy s Teslou

Fanouškům Komety zatrnulo třeba při teči Petra Fridricha, po níž puk zamířil mimo bránu. V deváté minutě byl blízko gólu Peter Mueller, ale před bránou byl faulován Zdeňkem Okálem. Početní převahu domácí nevyužili. Přesilovku si mohli v první části zahrát i hosté po střetu domácího Marka Kaluse s hostujícím Radkem Kučeříkem. Brněnský zadák ale projevil gesto fair play a rozhodčímu přiznal, že o faul nešlo.

Kometa se moc do šancí nedostávala, ale ve druhé části vzala osud utkání do svých rukou. Při hře čtyři na čtyři se ve 38. minutě prosadil střelou přes bránící hráče nejlepší střelec Komety ze základní části Luboš Horký.

Vítkovice se ve třetí části hnaly za vyrovnáním, Willie Raiskob dokonce trefil tyč. Chvíli poté se Raiskob střetl se svým spoluhráčem v bráně Alešem Stezkou, jemuž k tomu trochu "pomohl" brněnský živel Kristián Pospíšil, načež se strhla mela, za kterou byl vyloučen na pět minut Pospíšil s vítkovickým Patrikem Kochem.

Na podzim si fotbalisté Startu (v červeném) ve druhém kole MOL Cupu zahráli proti prvoligovému Zlínu, na domácím trávníku padli 0:3.
Posílený Start přezimoval na špici. Na jaře si půjde pro postup

Ve třetí části snahu domácích o vyrovnání narušila dvě oslabení, v nichž se Kometa neprosadila. Domácí se pokoušeli v závěru o tlak, ovšem jejich naděje definitivně zhasly poté, co se do prázdné brány prosadil při power play soupeře Jakub Flek. Ještě jednu radost brněnským fanouškům dopřál další trefou do prázdné brány Kim Strömberg.

Série se stěhuje do Brna, kde se třetí a čtvrtý zápas odehraje v úterý a ve středu.

Vítkovice - Kometa Brno 0:3
Třetiny: 0:0, 0:1, 0:2.
Branky a nahrávky: 38. Horký (Holík), 59. Flek (Vincour, 59. Strömberg (Holland).
Rozhodčí: A. Kika, T. Veselý – M. Lhotský, S. Hnát.
Vyloučení: 4:3.
Vyšší tresty: 1:1.