Oba naposledy předloni nastupovali za Lokomotivu Brno. „Do Adamova jsem přišel hlavně proto, abych měl nějaký pohyb. S Pavlem jsme se domluvili společně. Kdybych shodil pár kilo, tak mi to vůbec vadit nebude," směje se Vorel.

Adamovské posilyPavel Zubíček – Odehrál 660 zápasů v extralize, ve kterých nastřádal 34 gólů a 87 asistencí. Slavil pětkrát titul, získal dvě stříbra jednou bronzovou medaili.
Marek Vorel – Odehrál 384 zápasů v extralize, v nichž si připsal 68 gólů a 100 asistencí. Získal bronzovou medaili se Znojmem a také slavil třikrát titul ve slovenské extralize.

Devětatřicetiletý forvard, který odehrál i dvě sezony v ruském Čeljabinsku se pod první ligovou výhrou podepsal třemi body, „Za góly jsem rád, ale kdybych je nedal, tak se nic neděje. Hlavně, že jsem to přežil ve zdraví," líčí Vorel, který získal i tři tituly ve slovenské nejvyšší soutěži.

Jeho kamarád Pavel Zubíček, který má na kontě úctyhodných pět extraligových titulů, do utkání nenastoupil. „Pavel byl s dětmi někde u Olomouce. Zatím nevím, jestli příště nastoupí.," povídá předseda klubu Alois Kožený, který zároveň zastává funkci hlavního trenéra týmu.

Adamovskému kouči se povedl zajímavý kousek, protože Vorel i Zubíček jsou ostřílení hokejisté. „To jsou dlouhodobé kontakty. Slovo dalo slovo a teď nastupují tady. Hrajeme dvacátou sezonu v novodobé historii. Chtěli jsme udělat něco pro to, abychom byli v tabulce výš," objasňuje Kožený.

Od brněnských odchovanců si předseda klubu slibuje výchovu mladých hráčů. „Nezáleží mi na gólech, jde mi o to, aby svoje zkušenosti předali ostatním klukům a naučili je co a jak mají dělat.. Vorel chodil po střídačce a každého plácal. Ujal se vůdčí osobnosti týmu," líčí adamovský stratég. „Při zápase jsem spoluhráčům razantněji některé věci vysvětlil. Nevím, jestli to pomohlo," směje se Vorel.

Postupové ambice zatím Spartak nemá, protože v krajském přeboru je nutné naplnit vyšší rozpočet. „Nemáme dost sponzorů. V kraji se jezdí po celé Moravě, na postup nemyslíme," doplňuje Kožený.

PATRIK EL-TALABÁNI