Při slavnostním zahájení převzala Kometa cenu pro nejlepší mládežnickou akademii za uplynulou sezonu a pod stropem DRFG Areny byl vedle dresů legend klubu odhalen dres nazvaný Mistři. „Je to třetí zápas včetně Ligy mistrů, kdy jsme zaváhali v prvních dvou minutách, což je k zamyšlení. Přidala se k tomu i nervozita. Nástup byl slavnostní a koncentrace tam ještě nebyla. Začátek nám trochu utekl,“ poznamenal asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

Obhájci titulu ztráceli už po 34 sekundách, kdy puk na brankovišti doklepl Tomáš Marcinko. Kometa góly Vojtěcha Němce a Tomáše Vincoura z přesilovky otočila vývoj utkání. Jenže v bláznivé první třetině ještě přišlo polevení a trefy hostujících forvardů Zbyňka Irgla a Daniela Rákose znamenaly vedení hostů 3:2. „Začali jsme hodně špatně. Vlastními chybami jsme jim dali šanci vstřelit dost laciné branky. Neměli jsme dorážky, byli laxní a sami jsme si vozili puky do pásma,“ kroutil hlavou Němec.

Hokejový útočník Tomáš Svoboda.
Za gól jsem rád. Ale hra je daleko od standardu, říká útočník Svoboda

Rozhodla opět zkušenost mistrovského kádru. Především úřadoval Martin Erat. Za stavu 2:4 připravil dvě gólové přihrávky – Janu Hruškovi a dvě a půl minuty před koncem právě beku Němcovi. „Martin je rozdílový hráč, který dělá mužstvo. Top hokejista a skvělý člověk. Přihrával naslepo a věděl, že tam někde budu. Bylo jen na mně, abych to trefil,“ uvedl Němec, jenž si sjel před branku a vyrovnal na 4:4.

Erat si asistencí na druhý gól Brna, který dal Vincour, připsal stý bod v extralize. „O něco ho stáhneme, peněz má dost,“ smál se Němec.

Oba týmy si vyzkoušely jednu z novinek letošního ročníku – nájezdy se už jezdí po pěti střelcích. Za Třinec proměnil Martin Růžička, za Kometu Alexandre Mallet a vítězný gól obstaral Tomáš Svoboda. „Mrzí nás, že to nedopadlo lépe, ale gratuluju domácím, je to setsakra dobrý tým a ne nadarmo vyhrál titul,“ ocenil kvalitu soupeře hostující kouč Václav Varaďa.

HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec - 5:4 po sam. nájezdech (2:3, 0:1, 2:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 5. V. Němec (Štencel, Vincour), 7. Vincour (Zaťovič, M. Erat), 54. J. Hruška (M. Erat), 58. O. Němec (M. Erat), roz. samostatný nájezd Tomáš Svoboda - 1. Marcinko (Martin Růžička, Roth), 9. Irgl (Dravecký), 16. Marcinko (Rákos, M. Doudera), 33. Hrňa (Krajíček)
Rozhodčí: Hejduk, M. Petružálek - Gerát, Hynek
Vyloučení: 6:8