Co může být hezčí než ukončit kariéru po dvou titulech v řadě? Třeba se pokusit o zlatý hattrick. „Chtěl jsem nějaký čas volno, abych si odpočinul. Na začátku minulé sezony jsem si říkal, že to bude moje poslední. Po úspěchu jsem však nalomený a s klubem se bavíme o pokračování. Ještě nejsem definitivně rozhodnutý, ale za pár dní bude jasno,“ prozradil Deníku Rovnost čtyřicetiletý Čermák.

Kometa má o služby svého kapitána i přes jeho věk enormní zájem. „Samozřejmě to těší. V tomhle věku vás většinou vyhazují, abyste šel do důchodu. Díky zájmu nechci nikoho zklamat. Kluci z kabiny i lidé kolem říkají, abych neodcházel,“ sdělil brněnský kapitán.

Hokejista Martin Nečas
Hurikán Nečas na MS létal: Užíval jsem si to

Ze zkušených útočníků zůstává také Erat. „Dohodu s Martinem respektuji. Bude mít delší volno a k týmu se případně připojí až v sezoně dle jeho vlastního rozhodnutí,“ prohlásil na klubovém webu majitel a kouč Komety Libor Zábranský.

V Brně možná zůstane i nejproduktivnější obránce týmu v základní části i play-off Jakub Krejčík. Ve smlouvě však má klauzuli, která mu v květnu a červnu umožňuje odchod do zahraničí. A tam zřejmě o beka startujícího i na nedávno skončeném mistrovství světa bude zájem. „Zatím se žádné konkrétní nabídky neobjevily. Mám smlouvu v Kometě, a pokud nic nepřijde, v Brně zůstávám,“ líčil šestadvacetiletý zadák.

Ten kromě toho, kde stráví příští sezonu, řeší i osobní záležitosti. Bude se totiž ženit. „Těším se hodně, přípravy jsou velké, snad to bude stát za to. Nervózní nejsem, to přijde až na místě,“ tvrdil Krejčík.

Z opor je jistý odchod Martina Nečase do Caroliny i Hynka Zohorny do finského Lahti. Kometu opouští i strůjce dvou titulů brankář Marek Čiliak. Brněnský klub má ale za něj adekvátní náhrady. „Jsou zde tři výborní gólmani – Marek Langhamer, Karel Vejmelka a Lukáš Dostál, který je obrovský talent. Dostane velký prostor v Třebíči, ale představuji si, že bude chytat i v extralize,“ přemítal Zábranský, který má k dispozici také brankáře Pavla Jekela s Lukášem Klimešem.

Posily zatím zůstávají tři, a to forvardi Bedřich Köhler s Martinem Bakošem a obránce Juraj Mikuš. „Jednáme dál, chci přivést ještě jednoho špičkového útočníka,“ řekl šéf Komety, jenž si pro příští sezonu plácl s Tomášem Malcem a jedná o setrvání Michala Barinky.
Navíc se rozrostl realizační tým, který rozšířil Lubomír Oslizlo. Ten v uplynulé sezoně vedl jako asistent brněnskou juniorku, která vybojovala titul. „Luboš patří k obrovským patriotům Komety. Má velké zkušenosti a nadhled, do konceptu tréninků může vnést nové prvky. Slibuji si od něj oživení,“ dodal čtyřiačtyřicetiletý Zábranský.

Dosavadní změny v kádru Komety
Současný kádr Komety
Brankáři: Lukáš Dostál, Pavel Jekel, Lukáš Klimeš, Marek Langhamer, Karel Vejmelka. Obránci: Michal Barinka, Tomáš Bartejs, Michal Gulaši, Jakub Krejčík, Tomáš Malec, Juraj Mikuš, Dalimil Mikyska, Ondřej Němec, Jan Štencel. Útočníci: Martin Bakoš, Leoš Čermák, Martin Dočekal, Martin Erat, Adam Gajarský, Marcel Haščák, Petr Holík, Luboš Horký, Jan Hruška, Bedřich Köhler, Petr Kratochvíl, Alexandre Mallet, Tomáš Vincour, Martin Zaťovič, Radim Zohorna.

Přišli: Köhler (Hradec Králové), Bakoš (Liberec) Mikuš (Sparta Praha)

Odešli: Martin Nečas (Carolina Hurricanes), Hynek Zohorna (Pelicans Lahti), Marek Čiliak (vybírá z týmů z KHL), Tomáš Vondráček (Pardubice), Vojtěch Němec (Plzeň)

Legendární kanonýr Zbrojovky Karel Kroupa.
Klub je nemocný možná už deset let, mrzí legendu Zbrojovky Kroupu