Informaci jako první přinesla MF Dnes, která uvádí, že k výměně dojde příští týden, kdy je na programu reprezentační přestávka. Langhamer do Brna přišel minulý rok v prosinci. S cílem výhledově nahradit Marka Čiliaka, o jehož odchodu z Komety se v té době spekulovalo. To se nakonec potvrdilo, když po mistrovské jízdě v létě zamířil do Slovanu Bratislava hrající Kontinentální hokejovou ligu. „Langhamera si brali už loni s tím, aby se seznámil s prostředím. Nepřišel do neznámého a nečekalo se, že to bude ležet jenom na něm. Pro něj ideální,“ glosoval příchod čtyřiadvacetiletého gólmana hokejový komentátor David Pospíšil.

O uvolněný post brněnské jedničky si to v přípravě rozdali právě Langhamer a Karel Vejmelka. Bitvu vyhrál prvně jmenovaný. V úvodu sezony se mu dařilo, to stejné se ale dalo říci i o Vejmelkovi, který když dostal šanci, tak nezklamal. Naopak. Chytal spolehlivě.Proto v posledních třech zápasech nastupoval Vejmelka na úkor Langhamera, kterému nepomohlo především domácí utkání s Libercem v jedenáctém kole, které Kometa prohrála 2:5. V tom totiž obdržel čtyři branky a v polovině duelu střídal. „Langhamer je schopný vychytat play-off, to jo. Nevidím důvod, proč by neměl,“ přesvědčoval před sezonou hokejový expert Milan Antoš.

Statistiky obou gólmanů v sezoně
Marek Langhamer v extralize:
Zápasy: 8
Výhry: 5
Obdržené góly: 18
Čistá konta: 0
Průměr obdržených branek na zápas: 2,38
Úspěšnost zákroků: 91,63 procenta

Libor Kašík v KHL:
Zápasy: 7
Výhry: 0
Obdržené góly: 28
Čistá konta: 0
Průměr obdržených branek na zápas: 4,59
Úspěšnost zákroků: 85,8 procenta

Jenže v Kometě otočili kurzorem a zacílili na Kašíka. Ten se v létě s velkou vervou stěhoval do Ruska. V Chabarovsku ho předcházelo skvělé renomé, které si vydobyl v bráně Zlína. V moravském klubu se dlouhodobě prezentoval spolehlivými výkony a v sezoně 2013/2014 mu pomohl získat titul mistra extraligy. Ve finále přitom Zlín zdolal brněnskou Kometu.

V přípravě šestadvacetiletý brankář dobrými výkony přesvědčil trenéry ruského celku, kteří mu svěřili post jedničky. Jenže v lize už to taková sláva nebyla. V prvních třech zápasech Chabarovsk prohrál, pokaždé v kleci s Kašíkem, jenž přitom dostal třináct branek. Výhry se ruský celek dočkal až ve čtvrtém utkání sezony, když odsunul zlínského rodáka na post dvojky. Nyní jsou jeho dny v zahraniční štaci zřejmě sečteny. Po sedmi odchytaných zápasech s průměrem 4,59 obdržených branek na utkání a úspěšností zákroků 85,8 procenta.Rozpomenout na extraligovou formu ze Zlína se může v dresu Komety. Hráčský agent obou brankářů Robert Spálenka zatím informaci o vzájemné výměně nepotvrdil. „Je ale pravda, že se situace okolo Libora Kašíka řeší,“ řekl pro iSport.cz.